Cytaty na temat zniszczenie

Zbiór cytatów na temat zniszczenie.

Pokrewne tematy

Razem 191 cytatów:


Jorge Luis Borges Fotografia
Jerzy Andrzejewski Fotografia
Reklama
Tadeusz Komorowski Fotografia
Andrzej Szeptycki Fotografia
Stanisław Mackiewicz Fotografia
Timothy Snyder Fotografia
Dalajlama XIV Fotografia
Karol Marks Fotografia
Reklama

„Trzeba zrozumieć, że jeśliby Libia w tej chwili walczyła, obecnej sytuacji w Syrii by nie było. Dopiero po zniszczeniu Libii przeciwnik przeszedł do zniszczenia Syrii. To jest istota dramatu, który obecnie rozwija się w Syrii, i będzie dalej się rozwijać (…)“

—  Aleksander Prochanow
Źródło: Aleksander Pluszczew, Bitwa za Syrię to bitwa za Chiny i za Rosję, geopolityka. org, 11 sierpnia 2012 http://www.geopolityka.org/syria-2012/1654-bitwa-za-syrie-to-bitwa-za-chiny-i-za-rosje

Leopold Okulicki Fotografia

„9 powodów, które nakazywały i zmuszały do podjęcia walki w Warszawie w 1944:
1. Chęć opanowania Warszawy własnymi siłami przed wkroczeniem Armii Czerwonej.
2. Udowodnienie przed całym światem naszej nieprzerwanej walki z Niemcami, ponieważ o dotychczasowej naszej (w Wilnie, Lwowie, okręgu lubelskim) nie było powiedziane ani słowa.
3. Przez walkę w dużych rozmiarach udowodnić naszą dobrą wolę wspólnego bicia Niemców razem z Armią Czerwoną i na tej platformie szukać rozwiązania zatargu polsko-sowieckiego.
4. Wziąć odwet na Niemcach za prawie pięcioletnie wyniszczenie Narodu polskiego.
5. Sparaliżować działania niemieckie na wschodnim brzegu Wisły, których działanie opierało się prawie całkowicie na warszawskim węźle komunikacyjnym.
6. Przez to umożliwić Armii Czerwonej szybkie sforsowanie Wisły i w ten sposób uchronić Warszawę od zniszczenia.
7. Ogłoszone przez Niemców [wezwanie] 100 000 mężczyzn z Warszawy do pracy nad budową umocnień niemieckich groziło rozbiciem naszej siły i naszych przygotowań i w rezultacie doprowadzić musiałoby do postawienia nas w całkowicie bierną sytuację.
8. Wzgląd na morale żołnierzy AK i społeczeństwa polskiego, które prawie przez pięć lat przygotowywane do walki z Niemcami przez nas samych mogłoby się załamać, gdybyśmy w tej decydującej i nadarzającej się sytuacji tej walki nie podjęli.
9. Uzasadniona obawa, że gdy huk dział zbliży się do Warszawy, nagromadzone elementy i ogólna chęć walki z Niemcami podejmą walkę samorzutnie bez naszego kierownictwa.“

—  Leopold Okulicki generał polski 1898 - 1946
Okulicki podaje dziewięć powodów, które nakazywały i zmuszały do podjęcia walki w Warszawie w sierpniu 1944; 5 kwietnia 1945.

Winston Churchill Fotografia

„Mam tylko jeden cel – zniszczenie Hitlera – i to znacznie upraszcza mi życie. Gdyby Hitler napadł na piekło, Izba usłyszałaby ode mnie pochwałę szatana.“

—  Winston Churchill premier Wielkiej Brytanii 1874 - 1965
Źródło: oświadczenie w Parlamencie, cyt. za: Jerzy Michałowski, Noty i anegdoty dyplomatyczne, red. Maria Błaszczykowa, wyd. Iskry, Warszawa 1977, s. 95.

Theobald von Bethmann Hollweg Fotografia
Reklama
Octave Mirbeau Fotografia
Rebecca Harms Fotografia

„Pani popiera i klaszcze tym europosłom, którzy są za zniszczeniem Unii Europejskiej i nieraz są wspierani i finansowani przez Władimira Putina.“

—  Rebecca Harms niemiecka polityk 1956
do Beaty Szydło podczas debaty w Parlamencie Europejskim na temat zmian dokonanych przez PiS w Trybunale Konstytucyjnym.

Judith Butler Fotografia
Marcel Lefebvre Fotografia
Natępna