Cytaty o nienawiści

Zbiór cytatów na temat nienawiść.

Razem 271 cytatów o nienawiści:„To Rada Państwa, najwyższy organ władzy w PRL, wydała zgodę na stan wojenny, a nie tylko Kiszczak z Jaruzelskim. No, ale nie ma kogo opluwać, to cała złość, cała nienawiść skoncentrowała się na Kiszczaku, bo on jeszcze żyje.“ Źródło: Magdalena i Maksymilian Rigamonti, Czesław to mój bohater (wywiad z Marią Teresą Kiszczak), "Dziennik Gazeta Prawna", nr 197 (9-11 X), cyt. za: "Angora", 18 października 2015, nr 42 (1322), s. 18.


Jan Miodek Fotografia
Jan Miodek 26
polski językoznawca, popularyzator wiedzy o języku polskim 1946
„Ja twierdzę, że chrześcijaństwo zachodnioeuropejskie jest lepsze od polskiego, że z chrześcijaństwo zachodnioeuropejskiego coś wynika. Natomiast polskie chrześcijaństwo jest folklorem: to są pielgrzymki, to są obrazy maryjne. Nic z tego nie wynika w życiu codziennym. Co mamy w tej chwili? Nienawiść, złość, nieufność. Jakie to wartości chrześcijańskie?! Więc jeśliśmy tacy wspaniali, nie odgradzajmy się.“ Źródło: [http://ksiazki. wp. pl/page,4, tytul, Zawsze-bede-walczyl-o-jezyk-piekny-i-pelen-szacunku-dla-drugiego-czlowieka-Rozmowa-z-prof-Janem-Miodkiem, wid,9553, wywiad. html Zawsze będę walczył o język piękny i pełen szacunku dla drugiego człowieka. Rozmowa z prof. Janem Miodkiem, wp. pl, 6 czerwca 2007]

Władysław IV Waza Fotografia
Władysław IV Waza 5
król Polski 1595 – 1648
„Zdradził mię kanclerz, jak Judasz Chrystusa, nie przez złość ani nienawiść.“ do posła weneckiego – Jana Baptysty Tiepolo, o Jerzym Ossolińskim, gdy ten sprzeciwił się królewskim planom wojny z Imperium Osmańskim.

Paweł Hertz 5
1918 – 2001
„Mam w sobie tyle krwi chrześcijańskiej, ile zjadłem w macy.“ Źródło: Adam Michnik, By nie zwyciężyły nienawiść i trwoga, „Gazeta Wyborcza”, 15-16 października 2016.


 Platon Fotografia
Platon 105
grecki filozof -427 – -347 p. n. e.
„Największym złem jest nienawiść wobec rozumu.“ Źródło: Dietrich von Hildebrand, Spustoszona winnica, Fronda, wydanie III, tłum. Tomasz G. Pszczółkowski, s. 44.