George Patton cytaty

George Patton Fotografia
52  0

George Patton

Data urodzenia: 11. Listopad 1885
Data zgonu: 21. Grudzień 1945
Natępne imiona:Georg S. Patton,Джордж Смит Паттон

Reklama

George Smith Patton Junior – amerykański generał okresu II wojny światowej.

Był postacią bardzo kontrowersyjną, budził skrajne uczucia zarówno u swoich podwładnych, jak i u przełożonych. Wśród swoich żołnierzy znany był jako „Old blood and guts”. Znakomity kawalerzysta i szermierz , namiętnie grywał w polo. Opowiadał o swoich bardzo realistycznych wizjach wcześniejszych wcieleń. Wierzył w reinkarnację, uważał się m.in. za wcielenie kartagińskiego żołnierza, rzymskiego legionisty, napoleońskiego generała i wielu innych postaci.

Podobni autorzy

Cytaty George Patton

Reklama

„Armia to drużyna. Żyje, śpi, je i walczy jak drużyna. Te bzdury o indywidualnych bohaterskich czynach to tylko końskie gówno. Bękarty, które piszą je do Saturday Evening Post wiedzą o prawdziwej walce, pod ogniem przeciwnika, mniej niż o pieprzeniu.“

— George Patton
Źródło: Steve Israel, Charge!: history’s greatest military speeches http://books.google.pl/books?id=ziDDH-BEcVMC&printsec=frontcover&source=gbs_ge_summary_r&cad=0#v=onepage&q&f=false, Naval Institute Press, 2007, s. 201.

„Właśnie zdobyłem Trewir dwiema dywizjami. Co chcesz żebym zrobił? Mam go oddać?“

— George Patton
Źródło: G. S. Patton, Paul Donal Harkins, War as I knew it http://books.google.pl/books?id=2A4BPpDQTfcC&printsec=frontcover&source=gbs_ge_summary_r&cad=0#v=onepage&q&f=false, Houghton Mifflin Harcourt, 1995, s. XX. [po otrzymaniu wiadomości od Bradleya mówiącej o tym, aby obszedł Trewir, gdyż na jego zdobycie będą potrzebne przynajmniej trzy dywizje. ]

„Eisenhower: Za każdym razem, kiedy dostaję nową gwiazdkę przeciwnik atakuje.
Patton: A za każdym razem ja Cię wyciągam z tarapatów.“

— George Patton
Eisenhower do Pattona tuż po tym, jak otrzymał promocje na „czterogwiazdkowego” generała i Niemcy rozpoczęli kontrofensywę w Ardenach.

Reklama
Reklama

„Dobry plan wykonany natychmiast jest lepszy niż idealny plan wykonany dziesięć minut później.“

— George Patton
Źródło: Charles M. Province, The unknown Patton http://books.google.pl/books?id=yXshAAAAMAAJ&q=A+good+solution+applied+with+vigor+now+is+better+than+a+perfect+solution+applied+ten+minutes+later&dq=A+good+solution+applied+with+vigor+now+is+better+than+a+perfect+solution+applied+ten+minutes+later&hl=pl&ei=1i2WTLzbFsnJswae84xb&sa=X&oi=book_result&ct=result&resnum=2&ved=0CCcQ6AEwATgK, Hippocrene Books, 1983, s. 165.

Natępna
Dzisiejsze rocznice
Wasił Lewski Fotografia
Wasił Lewski
rewolucjonista bułgarski 1837 - 1873
Andreas Feininger
1906 - 1999
Następnych dzisiejszych rocznic