George Patton cytaty

George Patton Fotografia

52   0

George Patton

Data urodzenia: 11. Listopad 1885
Data zgonu: 21. Grudzień 1945
Natępne imiona: George S. Patton, Georg S. Patton, Джордж Смит Паттон

George Smith Patton Junior – amerykański generał okresu II wojny światowej.

Był postacią bardzo kontrowersyjną, budził skrajne uczucia zarówno u swoich podwładnych, jak i u przełożonych. Wśród swoich żołnierzy znany był jako „Old blood and guts”. Znakomity kawalerzysta i szermierz , namiętnie grywał w polo. Opowiadał o swoich bardzo realistycznych wizjach wcześniejszych wcieleń. Wierzył w reinkarnację, uważał się m.in. za wcielenie kartagińskiego żołnierza, rzymskiego legionisty, napoleońskiego generała i wielu innych postaci.

Cytaty George Patton

George Patton Fotografia
George Patton52
amerykański generał 1885 – 1945
„Prawdziwi bohaterowie to nie tacy, jakich znacie z książek. Każdy człowiek w tej armii odgrywa istotną rolę. Nigdy się nie poddawaj. Nigdy nie myśl, że twoja praca się nie liczy. Każdy ma swoją robotę do spełnienia i musi ją wykonać. Wszyscy jesteście ogniwami tego wielkiego łańcucha.“Źródło: The Patton speech [w:] Tim Ripley, [http://books. google. pl/books? id=eXp-tRBGSRoC&printsec=frontcover&source=gbs_ge_summary_r&cad=0 Patton Unleashed: Pattons Third Army and the Breakout from Normandy], Zenith Imprint, 2003, s. 14.

George Patton Fotografia
George Patton52
amerykański generał 1885 – 1945George Patton Fotografia
George Patton52
amerykański generał 1885 – 1945
„Nigdy nie mów ludziom, jak coś zrobić. Powiedz im, co zrobić, a oni zaskoczą cię pomysłowością.“Źródło: G. S. Patton, P. D. Harkins [http://books. google. pl/books? id=2A4BPpDQTfcC&printsec=frontcover&source=gbs_ge_summary_r&cad=0#v=onepage&q&f=false War as I knew it], Houghton Mifflin Harcourt, 1995, s. 357.
Podobni autorzy