Cytaty o miłości

Razem 2456 cytatów o miłości:


„Miłość jest cudem, a cuda się zdarzają.“

Napoleon Bonaparte Fotografia
Napoleon Bonaparte 142
cesarz Francuzów 1769 – 1821
„Miłość to głupota robiona we dwoje.“


„Miłość własna nie powszednieje.“

Diogenes z Synopy Fotografia
Diogenes z Synopy 21
-404 – -322 p. n. e.
„Miłość to robota nierobów.“

Matka Teresa z Kalkuty Fotografia
Matka Teresa z Kalkuty 45
katolicka siostra zakonna 1910 – 1997
„Miłość nie wybiera, miłość tylko daje.“

„Miłość łączy serca, a przyjaźń umysły.“

Michel de Montaigne Fotografia
Michel de Montaigne 62
filozof francuski 1533 – 1592
„Kiedy miłość zmieni się w przyjaźń, wyparuje i zniknie.“

Charles de Gaulle Fotografia
Charles de Gaulle 38
prezydent Francji 1890 – 1970
„Patriotyzm jest wtedy, gdy na pierwszym miejscu jest miłość do własnego narodu; nacjonalizm wtedy gdy na pierwszym miejscu jest nienawiść do innych narodów niż własny.“ przy opuszczaniu urzędu prezydenta.


Józef Michalik Fotografia
Józef Michalik 26
polski duchowny katolicki, arcybiskup 1941
„Karygodne są nadużycia dorosłych wobec dzieci, o których wciąż mówią media. Jednak nikt nie zwraca uwagi na przyczyny tych zachowań: pornografia i fałszywa miłość w niej pokazywana, brak miłości rozwodzących się rodziców i promocja ideologii gender.“ kazanie we Wrocławiu z okazji 90. urodzin kardynała Gulbinowicza.

Hernán Cortés Fotografia
Hernán Cortés 4
konkwistador hiszpański 1485 – 1547
„Wasza miłość jesteś bardzo wielkim władcą i zasługujesz na jeszcze więcej. Radujemy się widokiem waszych miast i proszę was o łaskę, jesteśmy oto w waszej wielkiej świątyni, zechciej nam pokazać bogów swoich i teules.“ do władcy azteckiego Montezumy

Catalina Rivas 1
boliwijska mistyczka
„Drodzy ludzie XX wieku, zapomnieliście o Mnie, wrócę ponownie, by wyrwać was z ciemności… Przychodzę, by was przytulić. Chcę położyć swoje Serce przy waszym, by przekazać wam moją miłość do ludzkości. Pozwólcie Mi przelać ją w was. Czy wy tego chcecie?“ przesłanie od Jezusa Chrystusa, które odczytała Catalina Rivas

Paulina Kuczalska-Reinschmit Fotografia
Paulina Kuczalska-Reinschmit 19
polska działaczka społeczna i dziennikarka 1859 – 1921
„W miarę jak kobieta nabywa przeświadczenia o swej równości ludzkiej z mężczyzną, przestaje ona uznawać mężczyznę za swego władcę i pana, któremu wszystko wolno, i którego kocha za to, że ją żywi i zapewnia stanowisko w świecie. Zmieniają się jej poglądy, nie uznaje więc, iż celem wyłącznym jej bytu jest jego szczęście i rodzenie jemu dzieci, i że temu szczęściu winna poświęcić wszystko, w tym znajdować najwyższe swoje zadowolenie. Kobieta świadoma jest swego prawa do szukania szczęścia, odpowiadającego jej pragnieniu, świadoma praw do swych dzieci.“ o miłości w kontekście równouprawnienia kobiet.


„W tamtych pięknych latach na ulicy aż roiło się od dzieci, które mogły bawić się na zewnątrz i my rozmawialiśmy z nimi. Poruszano się konnymi powozami – tylko niewielu mogło sobie pozwolić na kupno automobilu – i pamiętam jeszcze, że jedną z ulubionych zabaw dzieci było czepianie się tych powozów z tyłu i przejażdżka w spacerowym tempie. Bawiło nas nawet to, gdy przechodnie ostrzegali woźnicę i znaczącymi gestami dawali do zrozumienia: ktoś ci siedzi na plecach! Potem woźnica ze świstem bata przepędzał pasażera na gapę. Byliśmy zachwyceni.“ opisując swą młodość.

Rudolph MacLeod Fotografia
Rudolph MacLeod 5
1856 – 1928
„Gdyby tylko epidemia uwolniła mnie od tej kreatury.“ o Macie Hari

Mirosław Adamczyk 2
polski duchowny katolicki, arcybiskup 1962
„Miłość nie jest uczuciem, które przychodzi na zawołanie. Tak jak w rodzinie łączą nas więzy krwi, tak w Kościele łączy nas łaska chrztu św. i te same sakramenty. Chrześcijanin nikogo nie odrzuca. Miłość chrześcijańska to zaproszenie aby zobaczyć w drugim człowieku siebie samego. Pozwala zobaczyć, że drugi człowiek ma taką samą godność, że ma swoje marzenia, że cieszy się a czasem tak samo cierpi jak my.“ homilia z okazji uroczystości przyjęcia przezeń święceń biskupich.

„Ludność wsi położonych w pobliżu miejsc, gdzie doszło do sabotaży linii kolejowych i telegraficznych, ma być karana bez litości bez względu, czy ponosi winę. Mając to na uwadze, należy brać zakładników ze wsi leżących w pobliżu obiektów narażonych na ataki. Po pierwszej próbie zniszczenia linii kolejowych, telegraficznych lub telefonicznych mają być natychmiast rozstrzelani.“ rozkaz z 5 października 1914.