Wafa Sultan cytaty

Wafa SultanFotografia

5  0

Wafa Sultan

Data urodzenia:14. Lipiec 1958

Wafa Sultan , amerykańska lekarz psychiatra syryjskiego pochodzenia, kontrowersyjna komentatorka polityczna.

Ukończyła Uniwersytet w Aleppo, w 1989 roku wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych. Mieszka w Los Angeles. Popularność przyniosły jej eseje polityczne, w których nie unika tematyki arabskiej i muzułmańskiej.

Największą sławę zyskała po wywiadzie udzielonym telewizji Al-Dżazira, w którym następująco skrytykowała tezę Samuela Huntingtona o zderzeniu cywilizacji:

"Starcie, którego jesteśmy świadkami na całym świecie, nie jest starciem religii albo starciem cywilizacji. To jest kolizja między dwoma przeciwieństwami, między dwiema erami. To jest starcie między umysłowością, która należy do średniowiecza i inną umysłowością, która należy do XXI stulecia. To jest starcie między cywilizacją a zacofaniem, między cywilizacjami i prymitywizmem, między barbarzyństwem a racjonalnością".

Inny znany cytat z tego wywiadu to: "Muzułmanie przed żądaniem, by ludzkość szanowała ich, muszą zapytać się sami, co oni mogą zrobić dla ludzkości", co może być zamierzoną parafrazą znanego powiedzenia Johna F. Kennedy'ego.

Wywiad został szeroko rozpowszechniony i komentowany w światowych mediach. Stał się m.in. przyczyną gróźb skierowanych w stronę publicystki przez kręgi islamskie.

Sultan znana jest z negatywnego nastawienia do islamu, który uważa za religię destrukcyjną.

Cytaty Wafa SultanWafa Sultan Fotografia
Wafa Sultan5
psychiatra amerykański, komentator polityczny
„Muzułmanie muszą sobie postawić pytanie – co mogą zrobić dla ludzkości, zanim zażądają od niej szacunku.“ Źródło: [http://www. arabia. alleluja. pl/tekst. php? numer=28324 arabia. pl]
Wafa Sultan Fotografia
Wafa Sultan5
psychiatra amerykański, komentator polityczny
„Bracie, możesz wierzyć nawet w kamienie, dopóki nie zaczniesz nimi we mnie rzucać.“ Źródło: [http://www. youtube. com/watch? v=N20YLEd9XP8 YouTube]