Ernesto Cardenal cytaty

Ernesto Cardenal Fotografia

6   0

Ernesto Cardenal

Data urodzenia: 20. Styczeń 1925

Ernesto Cardenal – nikaraguański duchowny katolicki, poeta.

Zwolennik teologii wyzwolenia, członek partii sandinistów, z której ostatecznie wystąpił. W latach 1979–1987 pełnił rolę ministra kultury w rządzie Nikaragui. Cardenal był założycielem komuny artystycznej na jednej z wysp archipelagu Solentiname , gdzie spędził 12 lat .

Cytaty Ernesto Cardenal„Czytając Biblię, cały czas obcujemy z wywrotowym Bogiem. To samo dotyczy Jezusa z Nazaretu. Jesteśmy zobowiązani do wywrotowości.“Źródło: rozmowa Juana Aldabaldtrecu, Jezus był wywrotowcem, „El País”, tłum. „Forum”, 23 lipca 2012.


„Samozwańcza Matka Kościołów zdradziła Ewangelię. Watykan to coś zupełnie innego niż Kościół założony przez Chrystusa z garstką rybaków.“Źródło: rozmowa Juana Aldabaldtrecu, Jezus był wywrotowcem, „El País”, tłum. „Forum”, 23 lipca 2012.

„Chrześcijaństwo i marksizm są dla mnie jednym i tym samym.“Źródło: rozmowa Juana Aldabaldtrecu, Jezus był wywrotowcem, „El País”, tłum. „Forum”, 23 lipca 2012.


„Obecnie w Nikaragui nie mamy do czynienia z rewolucją ani z lewicą czy sandinizmem. To dyktatura Daniela Ortegi, jego żony i synów.“Źródło: rozmowa Juana Aldabaldtrecu, Jezus był wywrotowcem, „El País”, tłum. „Forum”, 23 lipca 2012.