Will Smith cytaty

Will SmithFotografia

3  0

Will Smith

Data urodzenia:25. Wrzesień 1968

Will Smith, właśc. Willard Christopher Smith Jr. – amerykański aktor, producent filmowy i raper. Smith był dwukrotnie nominowany do Nagrody Akademii Filmowej, a także czterokrotnie do Złotych Globów; zdobył ponadto kilka statuetek Grammy oraz dwie Złote Maliny.

Pod koniec lat 80. XX wieku Smith uzyskał umiarkowany rozgłos jako raper, działając pod pseudonimem The Fresh Prince. W 1990 roku zaczął występować w serialu telewizyjnym Bajer z Bel-Air, dzięki czemu jego popularność gwałtownie wzrosła. W połowie lat 90., Smith porzucił telewizję na rzecz kina, występując w wielu filmowych blockbusterach. Will jest jedynym aktorem w historii, którego osiem kolejnych obrazów zarobiło ponad 100 milionów dolarów i zadebiutowało na szczycie box office’u w Stanach Zjednoczonych.

Czternaście z dziewiętnastu filmów, w których zagrał Smith osiągnęło międzynarodowe zyski w wysokości ponad 100 milionów dolarów każdy, natomiast kolejne cztery obrazy z jego udziałem wygenerowały zyski powyżej 500 milionów dolarów. Globalny dochód wszystkich filmów, w jakich wystąpił Smith wynosi ok. 5,7 miliarda dolarów.

Cytaty Will Smith


Will Smith Fotografia
Will Smith3
amerykański aktor filmowy
„Zazwyczaj, gdy dostaję do przeczytania scenariusz, patrzę nań jako na dwie oddzielne historie: mniejszą i większą. Objaśnię ci to na przykładzie. W filmie Ja, robot większa historia polega na tym, że roboty buntują się i próbują opanować świat. Tyle mniej więcej możesz dowiedzieć się ze zwiastunów. Na tym tle rozgrywa się mniejsza historia – opowieść o facecie, który cierpi na powypadkową traumę i próbuje poskładać swoje życie z powrotem do kupy. Tak naprawdę to właśnie te mniejsze historie decydują o wartości danego filmu, tym jednak, co przyciąga widzów do kin, są historie większe. I przyznaję się bez bicia, że podczas lektury scenariuszy patrzę przede wszystkim na ten większy plan i zastanawiam się: czy ja bym się wybrał na taki film? Roboty chcą przejąć władzę nad światem. Tajna organizacja rządowa kontroluje napływ kosmitów na planetę Ziemia i ich kontakty z ludźmi… Większa historia decyduje o tym, czy dany projekt jest skazany na sukces, czy na porażkę. Ale cała sztuka w tym, aby oba plany opowieści tworzyły zwartą, przekonującą całość. Taki właśnie, zwarty i przekonujący wydał mi się scenariusz Robota… O, przypomniałem sobie: Matrix to idealny przykład mniejszej i większej historii. Większa polega na tym, że żyjemy w świecie wykreowanym przez komputer, a mniejsza – że jakiś facet próbuje ten świat zmienić.“ Źródło: [http://www. stopklatka. pl/wywiady/wywiad. asp? wi=21770 wywiad, 2004]

Will Smith Fotografia
Will Smith3
amerykański aktor filmowy
„Uwielbiam komedie, uwielbiam rozbawiać ludzi (…).“ Źródło: [http://www. stopklatka. pl/wywiady/wywiad. asp? wi=21770 wywiad, 2004]


Will Smith Fotografia
Will Smith3
amerykański aktor filmowy
„Jestem wielkim fanem fantastyki (…).“ Źródło: [http://www. stopklatka. pl/wywiady/wywiad. asp? wi=21770 wywiad, 2004]


Podobni autorzy