Sebastian Vettel cytaty

Sebastian Vettel Fotografia
2  0

Sebastian Vettel

Data urodzenia:3. Lipiec 1987

Sebastian Vettel – niemiecki kierowca wyścigowy, startujący w mistrzostwach świata Formuły 1 od 2007 roku. Vettel jest czterokrotnym mistrzem świata Formuły 1, a także wicemistrzem w sezonie 2009 i drugim wicemistrzem w sezonie 2015.

Karierę rozpoczął w kartingu w 1995 roku. W 2003 roku zaczął się ścigać w samochodach open wheel biorąc udział w Formule BMW ADAC, gdzie został wicemistrzem. W kolejnym roku startów został mistrzem tej serii, wygrał osiemnaście z dwudziestu wyścigów. W 2005 roku ścigał się w Formule 3 Euro Series, a w kolejnym roku został jej wicemistrzem. Zadebiutował także w Formuły Renault 3.5, w której wystartował w kilku wyścigach.

W 2007 roku zastąpił Roberta Kubicę podczas Grand Prix Stanów Zjednoczonych w zespole BMW Sauber. W pełnym sezonie startów, będąc liderem Formuły Renault 3.5 porzucił dalsze starty, na rzecz startów dla Toro Rosso w Formule 1. W 2008 roku kontynuował starty w Formule 1, zdobył pole position i zwyciężył w deszczowym Grand Prix Włoch. W pierwszym sezonie startów dla zespołu Red Bull został wicemistrzem. W latach 2010-2013 zdobył cztery tytuły mistrzowskie. W pierwszym sezonie startów dla zespołu Ferrari został drugim wicemistrzem.

W swojej karierze ustanowił wiele rekordów Formuły 1. Jako najmłodszy kierowca został uczestnikiem wyścigu Grand Prix oraz jego zwycięzcą . Jest także najmłodszym zdobywcą pole position oraz najmłodszym czterokrotnym mistrzem świata Formuły 1 . W 2011 roku ustanowił rekord między innymi największej liczba zdobytych pole position w sezonie. W 2013 roku ustanowił między innymi rekord największej liczby kolejnych wygranych w sezonie i rekord największej liczby wygranych w sezonie. W 2016 roku był kierowcą z największą liczbą punktów w historii Formuły 1.

Vettel jest wielokrotnym laureatem nagrody Autosport i DHL Fastest Lap. Otrzymał także nagrodę Laureus World Sports i Grands Prix de l’Academie des sports oraz Trofeum Lorenzo Bandiniego i Silberne Lorbeerblatt.

Cytaty Sebastian Vettel

„Najwspanialszy moment w moim życiu, hmm, nie było Was tam. To było wtedy, kiedy straciłem dziewictwo.“

— Sebastian Vettel
na pytanie, czy pierwsze zwycięstwo w wyścigu Formuły 1 było najpiękniejszą chwilą w jego życiu.

Dzisiejsze rocznice
Icchak Szamir Fotografia
Icchak Szamir2
polityk izraelski 1915 - 2012
Ève Curie Fotografia
Ève Curie3
francuska pisarka i dziennikarka 1904 - 2007
Albert Szent-Györgyi Fotografia
Albert Szent-Györgyi3
biochemik węgierski, noblista 1893 - 1986
Następnych dzisiejszych rocznic
Podobni autorzy
Nico Rosberg Fotografia
Nico Rosberg1
niemiecki kierowca Formuły 1
Michael Schumacher Fotografia
Michael Schumacher3
niemiecki kierowca Formuły 1
Fernando Alonso Fotografia
Fernando Alonso1
hiszpański kierowca Formuły 1
Lewis Hamilton Fotografia
Lewis Hamilton2
brytyjski kierowca Formuły 1
Robert Kubica Fotografia
Robert Kubica12
polski kierowca wyścigowy, mistrz Formuły Renault
Tomasz Kuchar Fotografia
Tomasz Kuchar1
polski kierowca rajdowy