Sarah Palin cytaty

Sarah PalinFotografia

6  0

Sarah Palin

Data urodzenia:11. Luty 1964

Sarah Louise Palin [ˈpeɪlɪn] – amerykańska polityk, działaczka Partii Republikańskiej. W 2006, w wieku 42 lat, została gubernatorem stanu Alaska, będąc najmłodszą w historii osobą i pierwszą kobietą na tym stanowisku. Podczas kampanii przed wyborami prezydenckimi w 2008 roku została oficjalnie wybrana jako kandydat na urząd wiceprezydenta z ramienia Partii Republikańskiej.

Po przegranych wyborach w wywiadach udzielonych Fox News i Anchorage Daily News obwiniła George’a Busha i jego rząd za wyborczą porażkę republikanów, zwracając uwagę na błędy, które zostały popełnione w prowadzeniu wojny z Irakiem oraz doprowadzenie do zadłużenia państwa, które osiągnęło 10 bilionów dolarów. Podsumowała, że mimo niesprzyjających okoliczności – małego zaufania wyborców do republikanów po ośmiu latach rządów Busha – udało się jej i McCainowi odnieść spory sukces.

Ogłosiła 3 lipca 2009, że złożyła rezygnację ze stanowiska gubernatora Alaski z dniem 26 lipca 2009, mimo iż termin zakończenia kadencji upływał dopiero w 2010. W związku z powyższym faktem wśród komentatorów politycznych pojawiły się spekulacje na temat kandydowania Palin w wyborach prezydenckich w 2012 lub ubiegania się o miejsce w amerykańskim senacie. Następcą Palin na stanowisku gubernatora został Sean Parnell.

17 listopada 2009 roku ukazała się oficjalnie autobiograficzna książka Palin pt. Going Rogue: An American Life, którą autorka przedstawiła publiczności podczas Oprah Winfrey Show.

19 stycznia 2016 poparła Donalda Trumpa w wyborach na kandydata na prezydenta USA ze strony partii republikańskiej w 2016. Często krytykuje media amerykańskie za ataki na Donalda Trumpa, nazywając tego "nieustraszonym liderem". Niektórzy typowali ją jako przyszłą doradczynię prezydenta ds. nauki i technologii, jednak doniesienia te zdementował sam prezydent-elekt.

Mieszka z mężem Toddem w Wasilla. Jest matką pięciorga dzieci , z których najmłodsze cierpi na zespół Downa. Aktualna przynależność religijna to bezwyznaniowy zielonoświątkowy kościół Wasilla Bible Church.

Sarah Palin należy do National Rifle Association, poluje i uprawia wędkarstwo.

Przez pewien czas pracowała na pokładzie statku rybackiego jako rybak morski. Posiada licencjat w dziennikarstwie. W młodości zajęła drugie miejsce w stanowym konkursie piękności zorganizowanym na Alasce. Po dwóch latach pracy jako gubernator cieszyła się na Alasce poparciem rzędu 80–90%[potrzebny przypis].

Cytaty Sarah Palin


„Gubernator Brewer ma cojones, których nie ma nasz prezydent, aby dbać o Amerykanów w dążeniu do zabezpieczenia granic, co było celem praw imigracyjnych.“ Źródło: [http://wiadomosci. onet. pl/2205349,12, obama_nie_ma_cojones_palin_skrytykowana, item. html „Obama nie ma cojones”. Palin skrytykowana, Onet. pl, 2 sierpnia 2010]„Wiecie, czym się różni hockey mom od pitbulla? Szminką.“ Źródło: Katarzyna Bosacka, [http://www. wysokieobcasy. pl/wysokie-obcasy/1,53581,5704211, Sarah_Palin__Cudowna_bron_z_Alaski. html Sarah Palin: Cudowna broń z Alaski, Wysokieobcasy. pl, 21 września 2008]

„Skoro Bóg nie chciał, żebyśmy jedli zwierzęta, to dlaczego stworzył je z mięsa?“ Źródło: Zabójcze puenty. Najlepsze cytaty XXI wieku, wyd. Forum cyt. za: [http://www. polityka. pl/galerie/1533419,1, zabojcze-puenty-najlepsze-cytaty-xxi-wieku-3. read Zabójcze puenty. Najlepsze cytaty XXI wieku (3), polityka. pl]

„Zawsze chciałam mieć syna o imieniu Zamboni.“ Zamboni to marka maszyn do polerowania lodowisk.

„Oni są naszymi sąsiadami i możemy zobaczyć Rosję z Alaski, z wyspy na Alasce.“ Źródło: [http://wiadomosci. gazeta. pl/Wiadomosci/1,80277,8362763, Schwarzenegger_i_Palin_wymieniaja_zlosliwosci_na_Twitterze. html Gazeta. pl, 11 września 2010]

Podobni autorzy