Osho (Bhagwan Shree Rajneesh) cytaty

Osho (Bhagwan Shree Rajneesh) Fotografia
16  0

Osho (Bhagwan Shree Rajneesh)

Data urodzenia: 11. Grudzień 1931
Data zgonu: 19. Styczeń 1990
Natępne imiona:Bhagwan Shree Rajneesh

Reklama

Osho urodzony jako Rajneesh Chandra Mohan Jain – hindi रजनीश चन्द्र मोहन जैन, szeroko znany również jako Bhagwan Shree Rajneesh – współczesny hinduski guru, nauczyciel i mistrz duchowy. Założyciel ruchu religijnego Neo-Sannyas .

Żył w Indiach oraz przez kilka lat w Stanach Zjednoczonych. Swoją osobą zainspirował powstanie szerzej rozumianego ruchu Osho, który nadal ma wielu wyznawców i zwolenników na całym świecie.

Autor kilkuset książek – według różnych danych ich liczba waha się pomiędzy 400 oryginalnymi tytułami a 750, włączając w to różne kompilacje. Tłumaczone na ponad 50 języków, ale np. w Związku Radzieckim książki Osho były surowo zakazane. Najbardziej znane tytuły to: "From Sex to Superconsciousness"; "My Way, the Way of the White Clouds"; "The Book of Secrets". Szczególną książką jest "No Book" – książka z samymi pustymi kartkami.

Osho nie pisał książek w dosłownym tego słowa znaczeniu. Zostały one spisane przez jego uczniów z taśm, na których rejestrowane były jego wykłady , z których każdy trwał średnio półtorej godziny . Osho wygłaszał je bez żadnych przygotowań czy materiałów . Był mówcą i – jak sam siebie określał – gawędziarzem. Wykłady dostępne są na kasetach w formie audio i wideo, a książek przybywa, gdyż wciąż na angielski tłumaczone są wczesne wykłady Osho wygłaszane w hindi.

Cytaty Osho (Bhagwan Shree Rajneesh)

Reklama
Reklama
Reklama
Natępna
Dzisiejsze rocznice
Edward Bernard Raczyński Fotografia
Edward Bernard Raczyński1
dyplomata polski, Prezydent RP na Uchodźstwie 1891 - 1993
Jacek Bromski Fotografia
Jacek Bromski5
polski prezenter radiowy, dyskdżokej, reżyser, scenarzys... 1946
Charles Birch
australijski zoolog 1918 - 2009
Następnych dzisiejszych rocznic
Podobni autorzy
Joyce Carol Oates Fotografia
Joyce Carol Oates17
pisarka amerykańska
Neale Donald Walsch Fotografia
Neale Donald Walsch4
pisarz i dziennikarz amerykański
Rachel Carson Fotografia
Rachel Carson1
biolog amerykański