Noel Gallagher cytaty

Noel Gallagher Fotografia
1   0

Noel Gallagher

Data urodzenia: 29. Maj 1967

Reklama

Noel Thomas David Gallagher – angielski muzyk, były gitarzysta prowadzący, okazjonalnie wokalista oraz główny autor tekstów zespołu Oasis. Aktualnie prowadzi karierę solową pod szyldem Noel Gallagher's High Flying Birds. Wychował się w Burnage, Manchester. Noel zaczął naukę gry na gitarze w wieku 13 lat. Przez pewien czas pracował w branży budowlanej na niskim szczeblu, a następnie zaciągnął się do miejscowego zespołu Inspiral Carpets i pracował tam jako technik w 1988 r. Kiedy był w trasie, dowiedział się, że jego młodszy brat, Liam Gallagher założył swój własny zespół, o nazwie The Rain, który później zmienił nazwę na Oasis. Po powrocie do Anglii, Noel został zaproszony przez brata do dołączenia do zespołu, gdzie przyjął rolę gitarzysty i autora tekstów.

Debiutancki album - Definitely Maybe , zapoczątkował drogę zespołu do sławy i do stania się głównym przedstawicielem nurtu Britpop. Drugi album Oasis, Morning Glory? dotarł na pierwsze miejsce notowań w wielu krajach, z kolei trzeci album, Be Here Now stał się najszybciej sprzedającym krążkiem w historii Wielkiej Brytanii. Popularność Britpopu w końcu spadła, wydając dwa kolejne albumy, zespołowi nie udało się przywrócić dawnego blasku tego nurtu. Jednakże ostatnie dwa albumy Don't Believe the Truth oraz Dig Out Your Soul zostały odebrane jako ich najlepsze próby w przeciągu ostatniej dekady, oraz odniosły sukces. 28 sierpnia 2009, po kłótni pomiędzy braćmi, poprzedzającej występ w Paryżu, Noel ogłosił swoje odejście z zespołu, a 23 października tego samego roku, że zamierza rozpocząć karierę solową.

Przygoda braci z Oasis była naznaczona ciągłymi kontrowersjami, zwłaszcza w okresie gwałtownego wzrostu popularności Britpopu. W tym czasie dochodziło do wielu sprzeczek pomiędzy nimi. To, oraz kontrowersyjny styl życia powodowało, że regularnie pojawiali się na pierwszych stronach angielskich brukowców. Ponadto, zarówno bracia Gallagher jak i reszta zespołu rywalizowali z innym przedstawicielem Britpopu, zespołem Blur. Jednakże to Gallagher nazywany był głównym prekursorem ruchu Britpop, magazyn NME sporządził kiedyś listę zespołów w tym takie jak "Kula Shaker", "Ocean Colour Scene" oraz "Cast" i określił ich muzykę mianem "Noelrock", wskazując przy tym ogromny wpływ Noela Gallaghera na ich sukces. Wiele osób podziwia styl, w jakim Gallagher pisze piosenki w tym George Martin, który twierdzi, że Noel jest najlepszym pisarzem jego pokolenia.

Podobni autorzy

Robert Gawliński Fotografia
Robert Gawliński12
polski muzyk rockowy, lider zespołu (Wilki)
Freddie Mercury Fotografia
Freddie Mercury19
brytyjski muzyk rockowy, wokalista (Queen)
Frank Zappa Fotografia
Frank Zappa53
amerykański muzyk rockowy, multiinstrumentalista, kompozytor
John Lennon Fotografia
John Lennon35
muzyk rockowy, członek The Beatles
Ozzy Osbourne Fotografia
Ozzy Osbourne17
brytyjski muzyk rockowy, wokalista
Keith Richards Fotografia
Keith Richards26
brytyjski muzyk rockowy, gitarzysta (The Rolling Stones)
Kim Thayil Fotografia
Kim Thayil9
gitarzysta amerykański (Soundgarden)
Adam Darski Fotografia
Adam Darski25
polski muzyk rockowy (Behemoth)
Billie Joe Armstrong Fotografia
Billie Joe Armstrong71
amerykański muzyk rockowy
Jim Morrison Fotografia
Jim Morrison39
amerykański muzyk rockowy i poeta

Cytaty Noel Gallagher

Reklama

„I don't know, I think he's just going senile, isn't he?“

—  Noel Gallagher
Noel Gallagher cited in ‘Sir Paul has just written manure for years’ http://www.scotsman.com/what-s-on/music/sir-paul-has-just-written-manure-for-years-1-611044 at scotsman.com, 2 July 2002: Gallagher was asked about Paul McCartney’s recent work in another interview.

Reklama
Reklama

„He's now trying to make social comment, this is the guy who hid who he actually was from the public for 20 years. Now, all of a sudden, he's got something to say about the way of the world. I find it laughable. That's even before you get to the song, which is diabolical.“

—  Noel Gallagher
Noel Gallagher cited in " Gallagher attacks 'liar' Michael http://news.bbc.co.uk/1/hi/entertainment/music/2115582.stm" at news.bbc.co.uk, 8 July 2002. Remarks on George Michael's song "Shoot the Dog."

„I hate that Alex and Damon. I hope they catch AIDS and die.“

—  Noel Gallagher
Noel Gallagher cited in " Timeline: Blur v Oasis after Britpop http://news.bbc.co.uk/2/hi/entertainment/4151510.stm" at news.bbc.co.uk, 14 August, 1995: Referring to Damon Albarn and Blur

Help us translate English quotes

Discover interesting quotes and translate them.

Translate quotes
Natępna
Dzisiejsze rocznice
Ernest Hemingway Fotografia
Ernest Hemingway58
pisarz amerykański 1899 - 1961
Manuel II Paleolog Fotografia
Manuel II Paleolog1
1350 - 1425
Ruth St. Denis Fotografia
Ruth St. Denis
1879 - 1968
Następnych dzisiejszych rocznic
Podobni autorzy
Robert Gawliński Fotografia
Robert Gawliński12
polski muzyk rockowy, lider zespołu (Wilki)
Freddie Mercury Fotografia
Freddie Mercury19
brytyjski muzyk rockowy, wokalista (Queen)
Frank Zappa Fotografia
Frank Zappa53
amerykański muzyk rockowy, multiinstrumentalista, kompozytor
John Lennon Fotografia
John Lennon35
muzyk rockowy, członek The Beatles
Ozzy Osbourne Fotografia
Ozzy Osbourne17
brytyjski muzyk rockowy, wokalista