Naomi Campbell cytaty

Naomi Campbell Fotografia
2  0

Naomi Campbell

Data urodzenia: 22. Maj 1970

Reklama

Naomi Elaine Campbell – brytyjska modelka i aktorka.

Pierwszym wydarzeniem, które przybliżyło modelkę do kariery, było przyjęcie jej do szkoły Italia Conti Academy of Theatre Arts w Londynie, gdzie uczyła się baletu. Jej matki nie było stać na opłacanie wysokiego czesnego za szkołę, dlatego Naomi pracowała jako kelnerka. W 1985 roku stała się znana, kiedy została następczynią Denise Van Outen z porannego programu telewizyjnego „The Big Breakfast” w Channel 4. W drugiej połowie lat 80. nazwisko Naomi stawało się coraz bardziej popularne w światowym modelingu. Początkowo podpisała kontrakty w Londynie i Paryżu. Po pierwszych sukcesach zaczęły się o Naomi upominać inne światowe stolice mody, jak: Mediolan, Barcelona, Nowy Jork. Brała również udział w pokazach mody w Hamburgu i Sydney. Była pierwszą czarnoskórą modelką, która pojawiła się na okładce Timesa oraz Vogue. W latach 90. należała do czołówki międzynarodowych modelek. W 1990 roku brytyjska edycja Vogue'a okrzyknęła Naomi jedną z pierwszych supermodelek obok: Tatjany Patitz, Cindy Crawford, Lindy Evangelisty i Christy Turlington. Wielokrotnie ozdabiała okładki prawie wszystkich najważniejszych międzynarodowych edycji magazynów mody, jak: Vogue, Harper’s Bazaar, Elle i Cosmopolitan. W ciągu trzydziesty lat międzynarodowej kariery współpracowała z takimi kreatorami mody, jak: Yves Saint Laurent, Alberta Ferretti, Armand Basi, Blumarine, Chanel, Chloé, Complice, Genny, Gianfranco Ferré, Versace, Anna Sui, Antonio Berardi, Christian Dior, Givenchy, Jean-Paul Gaultier, John Galliano, Karl Lagerfeld, Marc Jacobs, Louis Vuitton, Calvin Klein, Philip Treacy, Prada, Ralph Lauren, Todd Oldham, Versus. Do dzisiaj pozostaje w czołówce brytyjskich modelek, obok m.in.: Stelli Tennant, Kate Moss, Saffron Aldridge czy Rosemary Ferguson. W 1994 roku zagrała w filmie Prêt-à-porter. W tym samym roku zadebiutowała jako piosenkarka wydając album muzyczny Babywoman. Modelka pojawia się także w teledyskach różnych piosenkarzy . W 1992 roku wzięła udział w erotycznej sesji zdjęciowej do książki Madonny pt. Sex. Wystąpiła również w kilku filmach i napisała książkę .

Naomi Campbell działa w organizacji Czerwonego Krzyża.

W 1991 roku została wybrana przez magazyn People jedną z 50 najpiękniejszych osób na świecie.

W 1995 roku wraz z Claudią Schiffer, Elle Macpherson i Christy Turlington otworzyła kawiarnie Fashion Cafe w Paryżu i Nowym Jorku.

Sygnuje swoim nazwiskiem linię perfum: Naomi Campbell, Naomagic, Exult, Mystery, Sunset, Cat deluxe i Seductive Eliksir.

W latach 2002, 2003 i 2005 wzięła udział w pokazach mody firmy bieliźniarskiej Victoria’s Secret.

Podobni autorzy

Jason Statham Fotografia
Jason Statham1
aktor brytyjski
Nicollette Sheridan Fotografia
Nicollette Sheridan1
aktorka brytyjska
Audrey Hepburn Fotografia
Audrey Hepburn23
aktorka amerykańska pochodzenia holenderskiego
Joan Collins Fotografia
Joan Collins2
aktorka brytyjska
Kate Moss Fotografia
Kate Moss
angielska modelka
Diora Baird
amerykańska aktorka i modelka

Cytaty Naomi Campbell

„Nie wierz w to, co pisze o mnie prasa.“

— Naomi Campbell
Źródło: „Pani” nr 1 (196), styczeń 2007

Dzisiejsze rocznice
Lysander Spooner Fotografia
Lysander Spooner2
1808 - 1887
Simon Rattle Fotografia
Simon Rattle1
dyrygent angielski 1955
Hedy Lamarr Fotografia
Hedy Lamarr
aktorka austriacka 1914 - 2000
Frederick Herzberg
1923 - 2000
Następnych dzisiejszych rocznic
Podobni autorzy
Jason Statham Fotografia
Jason Statham1
aktor brytyjski
Nicollette Sheridan Fotografia
Nicollette Sheridan1
aktorka brytyjska
Audrey Hepburn Fotografia
Audrey Hepburn23
aktorka amerykańska pochodzenia holenderskiego
Joan Collins Fotografia
Joan Collins2
aktorka brytyjska