Naomi Campbell cytaty

Naomi CampbellFotografia

2  0

Naomi Campbell

Data urodzenia:22. Maj 1970

Naomi Elaine Campbell – brytyjska modelka i aktorka.

Pierwszym wydarzeniem, które przybliżyło modelkę do kariery, było przyjęcie jej do szkoły Italia Conti Academy of Theatre Arts w Londynie, gdzie uczyła się baletu. Jej matki nie było stać na opłacanie wysokiego czesnego za szkołę, dlatego Naomi pracowała jako kelnerka. W 1985 roku stała się znana, kiedy została następczynią Denise Van Outen z porannego programu telewizyjnego „The Big Breakfast” w Channel 4. W drugiej połowie lat 80. nazwisko Naomi stawało się coraz bardziej popularne w światowym modelingu. Początkowo podpisała kontrakty w Londynie i Paryżu. Po pierwszych sukcesach zaczęły się o Naomi upominać inne światowe stolice mody, jak: Mediolan, Barcelona, Nowy Jork. Brała również udział w pokazach mody w Hamburgu i Sydney. Była pierwszą czarnoskórą modelką, która pojawiła się na okładce Timesa oraz Vogue. W latach 90. należała do czołówki międzynarodowych modelek. W 1990 roku brytyjska edycja Vogue'a okrzyknęła Naomi jedną z pierwszych supermodelek obok: Tatjany Patitz, Cindy Crawford, Lindy Evangelisty i Christy Turlington. Wielokrotnie ozdabiała okładki prawie wszystkich najważniejszych międzynarodowych edycji magazynów mody, jak: Vogue, Harper’s Bazaar, Elle i Cosmopolitan. W ciągu trzydziesty lat międzynarodowej kariery współpracowała z takimi kreatorami mody, jak: Yves Saint Laurent, Alberta Ferretti, Armand Basi, Blumarine, Chanel, Chloé, Complice, Genny, Gianfranco Ferré, Versace, Anna Sui, Antonio Berardi, Christian Dior, Givenchy, Jean-Paul Gaultier, John Galliano, Karl Lagerfeld, Marc Jacobs, Louis Vuitton, Calvin Klein, Philip Treacy, Prada, Ralph Lauren, Todd Oldham, Versus. Do dzisiaj pozostaje w czołówce brytyjskich modelek, obok m.in.: Stelli Tennant, Kate Moss, Saffron Aldridge czy Rosemary Ferguson. W 1994 roku zagrała w filmie Prêt-à-porter. W tym samym roku zadebiutowała jako piosenkarka wydając album muzyczny Babywoman. Modelka pojawia się także w teledyskach różnych piosenkarzy . W 1992 roku wzięła udział w erotycznej sesji zdjęciowej do książki Madonny pt. Sex. Wystąpiła również w kilku filmach i napisała książkę .

Naomi Campbell działa w organizacji Czerwonego Krzyża.

W 1991 roku została wybrana przez magazyn People jedną z 50 najpiękniejszych osób na świecie.

W 1995 roku wraz z Claudią Schiffer, Elle Macpherson i Christy Turlington otworzyła kawiarnie Fashion Cafe w Paryżu i Nowym Jorku.

Sygnuje swoim nazwiskiem linię perfum: Naomi Campbell, Naomagic, Exult, Mystery, Sunset, Cat deluxe i Seductive Eliksir.

W latach 2002, 2003 i 2005 wzięła udział w pokazach mody firmy bieliźniarskiej Victoria’s Secret.

Cytaty Naomi Campbell


Naomi Campbell Fotografia
Naomi Campbell2
modelka i aktorka brytyjska
„Nie wierz w to, co pisze o mnie prasa.“ Źródło: „Pani” nr 1 (196), styczeń 2007

Podobni autorzy