Mike Dirnt cytaty

Mike Dirnt Fotografia
10  0

Mike Dirnt

Data urodzenia: 4. Maj 1972

Reklama

Mike Dirnt właściwie Michael Ryan Pritchard – amerykański basista, muzyk grupy Green Day.

Jego matka była uzależniona od heroiny, w efekcie czego odebrano jej prawa rodzicielskie i oddano Mike'a do adopcji. Przygarnęła go Indianka i jej białoskóry mąż, jednak gdy Mike miał siedem lat jego przybrani rodzice rozwiedli się i po siedmiokrotnych zmianach opiekunów, trafił wraz ze swoja starsza siostrą z powrotem do Indianki, którą uważa za swoją matkę. Już w wieku piętnastu lat usamodzielnił się i zamieszkał w starej ciężarówce, a następnie wynajmował za dwieście pięćdziesiąt dolarów miesięcznie pokój u matki Billie'go, a także zatrudnił się jako pomocnik kucharza w Rod's Hickory Pit w Vellejo, w tym samym miejscu, w którym pracowała matka Billie'go. Jakiś czas później zamieszkał w kalifornijskim Oakland, co opisał w piosence Welcome to Paradise.

Matkę-Indiankę, która go wychowywała, wspomina jak najlepiej – za pierwsze pieniądze zarobione w Green Day kupił jej dom. Nawet najbardziej przykre doświadczenia z okresu dorastania wspomina pozytywnie; mówi: "Nauczyły mnie myśleć za siebie. Moja matka nienawidziła białych, ale kochała mnie, co już wtedy dało mi pojęcie o źródłach nienawiści". Dodaje też, że dzięki temu stał się typem mediatora – kogoś, kto potrafi pogodzić zwaśnione strony. A sztuka ta przydaje się w zespole. Mike jako jedyny z członków swojego zespołu ukończył szkołę średnią.

Zanim zaczął grać na basie, próbował gry na różnych instrumentach: pianinie czy gitarze elektrycznej.

W 1996 roku ożenił się ze swoją dziewczyną Anastasią. W 1997 roku urodziła im się córka, którą nazwali Estelle-Desiree. Jednak obecność Mike'a w zespole wywierała zbyt dużą presję na małżeństwo, więc Dirnt i Anastasia się rozwiedli. Drugie małżeństwo artysty również zakończyło się rozstaniem. W roku 2008 po raz drugi został ojcem. Mike jest współwłaścicielem kawiarni Rudy Can't Fail Cafe' w Emeryville w Kalifornii.

W marcu 2009 roku na Hawajach Dirnt ożenił się ze swoją dziewczyną, Brittney Cade. Mają razem dziecko, Brixtona Michaela, który urodził się 10 października 2008 roku oraz córkę Ryan Rudy Mae

Cytaty Mike Dirnt

Reklama
Reklama
Dzisiejsze rocznice
Jamie Foxx Fotografia
Jamie Foxx6
aktor amerykański 1967
Fryderyk II Hohenstauf Fotografia
Fryderyk II Hohenstauf5
cesarz niemiecki 1194 - 1250
Johannes Trithemius Fotografia
Johannes Trithemius1
1462 - 1516
Następne dziesiejsze rocznice
Podobni autorzy
David Lynch Fotografia
David Lynch6
amerykański reżyser i scenarzysta filmowy
Kevin Costner Fotografia
Kevin Costner3
aktor i reżyser amerykański
Jeff Goldblum Fotografia
Jeff Goldblum3
aktor amerykański