Martin John Rees cytaty

Martin John Rees Fotografia
4  0

Martin John Rees

Data urodzenia:23. Czerwiec 1942

Martin Rees, Baron Rees of Ludlow – brytyjski astronom i kosmolog.

Studiował w Trinity College, w 1967 roku uzyskał stopień doktora pod kierownictwem Denisa Sciamy. Po stażach podoktorskich wyjechał do Stanów Zjednoczonych, wykładał na University of Sussex oraz University of Cambridge. Na tej drugiej uczelni kierował Instytutem Astronomii.

Prowadził badania nad pochodzeniem mikrofalowego promieniowania tła, tworzeniem galaktyk, zajmował się także kwazarami, gdzie jego badania rozkładu kwazarów były ostatecznym dowodem na brak zastosowania teorii stanu stacjonarnego. Martin Rees uważa, że szukane inteligencji pozaziemskich jest opłacalne, nawet jeśli szansa na sukces jest mała. Autor ponad 500 publikacji naukowych i kilku książek popularnonaukowych.

Jest członkiem Royal Society, a w latach 2005-2010 sprawował funkcję prezesa tego towarzystwa. Od 1995 roku piastuje stanowisko Królewskiego Astronoma. Od 2004 roku nosi tytuł Mistrza Trinity College w Cambridge. Zasiada w radach British Museum i Muzeum Nauki w Londynie. W dniu 6 września 2005 otrzymał tytuł barona .

Cytaty Martin John Rees

Natępna
Dzisiejsze rocznice
Tariq Ali Fotografia
Tariq Ali4
1943
Jack Kerouac Fotografia
Jack Kerouac25
pisarz amerykański 1922 - 1969
Następnych dzisiejszych rocznic
Podobni autorzy
Hermann Bondi2
brytyjski kosmolog i matematyk pochodzenia austriackiego
Celia Rees Fotografia
Celia Rees2
brytyjska pisarka
Stephen Hawking Fotografia
Stephen Hawking28
astrofizyk, kosmolog i fizyk angielski
Theodosius Dobzhansky2
genetyk amerykański pochodzenia rosyjskiego