Krzysztof Wróbel cytaty

Krzysztof Wróbel Fotografia
2   0

Krzysztof Wróbel

Data urodzenia: 24. Czerwiec 1981

Reklama

Krzysztof Wróbel – polski snookerzysta, Mistrz Polski 2012 r. oraz Drużynowy Wicemistrz Europy 2011 r. w turnieju który odbywał się na Malcie. Od 2000 roku członek Kadry Narodowej, trenuje i mieszka we Wrocławiu.

Grę w bilard rozpoczął w wieku lat siedemnastu, rok później wybrał angielską odmianę gier bilardowych, w której specjalizuje się do dzisiaj. Wielokrotne szkolenia odbywał za granicą pozwoliły mu zdobyć umiejętności i liczne certyfikaty instruktorskie wydane przez najlepsze szkoły bilardowe świata.

Największymi sukcesami Wróbla są niewątpliwie zdobyte tytuły Mistrza Polski w kategoriach drużynowych i indywidualnych. Postać rozpoznawana poza granicami kraju, gdzie kilkadziesiąt razy startował w wielu prestiżowych turniejach.

Dzięki sukcesowi na Malcie, Wróbel jako najlepszy zawodnik z polskiej drużyny został zaproszony i zagrał w Drużynowym Pucharze Świata w Bangkoku .W turnieju tym towarzyszył mu Kacper Filipiak. Razem jako drużyna pokonali drużynę Hongkongu z Marco Fu na czele. W tym samym roku wywalczył 17 miejsce w Mistrzostwach Świata Amatorów rozgrywanych w Bangalore w Indiach.

W 2012 r. zagrał w turnieju German Masters gdzie przegrał w rundzie dzikich kart z Paul Davison.

W marcu 2012 roku w Sofii razem ze swoją drużyną wywalczył brązowy medal Mistrzostw Europy i jako jedyny Polak zakwalifikował się do finałowego turnieju Mistrzostw Świata w odmianie „six reds” rozgrywanej w Bangkoku w lipcu 2012 Jego najwyższy break to 142 punkty.

Podobni autorzy

Cytaty Krzysztof Wróbel

Help us translate English quotes

Discover interesting quotes and translate them.

Start translating
Dzisiejsze rocznice
Paul Strand Fotografia
Paul Strand1
1890 - 1976
Hugh Latimer Fotografia
Hugh Latimer1
1485 - 1555
Mosze Dajan Fotografia
Mosze Dajan
izraelski generał, minister obrony 1915 - 1981
Następnych dzisiejszych rocznic
Podobni autorzy
Maryla Wolska Fotografia
Maryla Wolska8
poetka polska
Józef Czapski Fotografia
Józef Czapski10
polski malarz i pisarz
Włodzimierz Szaranowicz Fotografia
Włodzimierz Szaranowicz429
polski dziennikarz sportowy
Mira Kuś Fotografia
Mira Kuś22
poetka polska