Kerry King cytaty

Kerry KingFotografia

1  0

Kerry King

Data urodzenia:3. Czerwiec 1964

Kerry King – amerykański muzyk thrashmetalowy, gitarzysta. Założyciel i członek grupy metalowej Slayer.

W roku 1984 wspierał kilkakrotnie w czasie koncertów zespół Megadeth, natomiast w 2010 roku zagrał gościnie z Megadeth w utworze Rattlehead. Był również muzykiem sesyjnym Beastie Boys w czasie nagrywania ich płyty Licensed to Ill. Użyczył głosu w chórkach oraz zagrał solówkę w utworze Final Prayer na płycie Perseverance zespołu Hatebreed, nagrał też solo w utworze Goddamn Electric zarejestrowanym na płycie Pantery - Reinventing the Steel . Kerry King pomagał także Sum 41 przy nagrywaniu piosenki What We're All About . Podczas trasy Rockstar Energy Drink Mayhem Festival Tour po USA, gdzie głównymi gwiazdami byli Slayer i Marilyn Manson, King parokrotnie zagrał partie solowe w utworach Mansona tj. w Little Horn oraz Irresponsible Hate Anthem.

Kerry King z początkiem XXI wieku, przez krótki okres był właścicielem firmy KFK zajmującej się produkcją odzieży dla zbuntowanej młodzieży. W 2004 roku wystawił na aukcję Guitars 4 Kids , swoją gitarę B.C. Rich z autografem, natomiast cały dochód ze sprzedaży instrumentu Kinga został przekazany do budżetu St. Jude Children's Research Hospital w Memphis.

Poza grą na gitarze King jest miłośnikiem węży egzotycznych .

W 2004 roku muzyk wraz z Jeffem Hannemanem został sklasyfikowany na 10. miejscu listy 100 najlepszych gitarzystów heavymetalowych wszech czasów według magazynu Guitar World. Z kolei w 2009 roku został sklasyfikowany na 24. miejscu listy 50 najlepszych heavymetalowych frontmanów wszech czasów według Roadrunner Records.

Cytaty Kerry King


Podobni autorzy