Kerry King cytaty

Kerry King Fotografia
1  0

Kerry King

Data urodzenia: 3. Czerwiec 1964

Reklama

Kerry King – amerykański muzyk thrashmetalowy, gitarzysta. Założyciel i członek grupy metalowej Slayer.

W roku 1984 wspierał kilkakrotnie w czasie koncertów zespół Megadeth, natomiast w 2010 roku zagrał gościnie z Megadeth w utworze Rattlehead. Był również muzykiem sesyjnym Beastie Boys w czasie nagrywania ich płyty Licensed to Ill. Użyczył głosu w chórkach oraz zagrał solówkę w utworze Final Prayer na płycie Perseverance zespołu Hatebreed, nagrał też solo w utworze Goddamn Electric zarejestrowanym na płycie Pantery - Reinventing the Steel . Kerry King pomagał także Sum 41 przy nagrywaniu piosenki What We're All About . Podczas trasy Rockstar Energy Drink Mayhem Festival Tour po USA, gdzie głównymi gwiazdami byli Slayer i Marilyn Manson, King parokrotnie zagrał partie solowe w utworach Mansona tj. w Little Horn oraz Irresponsible Hate Anthem.

Kerry King z początkiem XXI wieku, przez krótki okres był właścicielem firmy KFK zajmującej się produkcją odzieży dla zbuntowanej młodzieży. W 2004 roku wystawił na aukcję Guitars 4 Kids , swoją gitarę B.C. Rich z autografem, natomiast cały dochód ze sprzedaży instrumentu Kinga został przekazany do budżetu St. Jude Children's Research Hospital w Memphis.

Poza grą na gitarze King jest miłośnikiem węży egzotycznych .

W 2004 roku muzyk wraz z Jeffem Hannemanem został sklasyfikowany na 10. miejscu listy 100 najlepszych gitarzystów heavymetalowych wszech czasów według magazynu Guitar World. Z kolei w 2009 roku został sklasyfikowany na 24. miejscu listy 50 najlepszych heavymetalowych frontmanów wszech czasów według Roadrunner Records.

Podobni autorzy

Adrian Smith Fotografia
Adrian Smith1
brytyjski muzyk rockowy (Iron Maiden)
Lou Reed Fotografia
Lou Reed
amerykański wokalista i gitarzysta rockowy
Carlos Santana Fotografia
Carlos Santana
meksykański muzyk rockowy, gitarzysta

Cytaty Kerry King