Julio Iglesias cytaty

Julio IglesiasFotografia

1  0

Julio Iglesias

Data urodzenia:23. Wrzesień 1943

Julio Iglesias, właśc. Julio José Iglesias de la Cueva – hiszpański piosenkarz i kompozytor, który łącznie sprzedał 200–300 milionów albumów z własnymi piosenkami na całym świecie oraz otrzymał łącznie około 2600 złotych i platynowych płyt. Według Sony Music artysta jest jednym z 10 najlepiej sprzedających się artystów muzyki w historii.

Iglesias wydał ponad 77 albumów. Śpiewa najczęściej po hiszpańsku, ale także po francusku, angielsku, włosku, niemiecku, portugalsku, nagrał też kilka utworów po katalońsku. Jest odnotowany w Księdze rekordów Guinnessa jako artysta, który nagrał najwięcej płyt w największej liczbie języków.

Początki międzynarodowej sławy Iglesiasa sięgają lat 70. XX wieku, kiedy zyskał popularność jako wykonawca romantycznych ballad, które w połączeniu z jego własną aparycją i wyglądem dżentelmena, dało mu niebywały sukces. Dotychczas zagrał w przybliżeniu około 5000 koncertów. Według jego własnego menedżera, majątek Julio Iglesiasa jest szacowany na około miliard dolarów[potrzebny przypis].

Przez pewien czas grał w piłkę nożną na pozycji bramkarza w drużynie Realu Madryt. Jest ojcem Enrique Iglesiasa, Julio Iglesiasa Jr., Chábeli Iglesias z pierwszego małżeństwa, natomiast z długoletnią partnerką, a dziś drugą żoną, ma: Miguela Alejandra, Rodriga, Victorię, Cristinę, Guillerma.

Cytaty Julio IglesiasPodobni autorzy