John David Barrow cytaty

2  0

John David Barrow

Data urodzenia:29. Listopad 1952

John David Barrow – angielski fizyk teoretyk, kosmolog, profesor nauk matematycznych na Uniwersytecie Cambridge, pisarz popularnonaukowy, anglikanin.

Barrow otrzymał swój pierwszy stopień naukowy w dziedzinie matematyki na Uniwersytecie w Durham w 1974. Doktorat uzyskał na Uniwersytecie Oksfordzkim. Pracował także na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, a później od 1981 na Uniwersytecie w Sussex, gdzie pozostał do momentu przeniesienia do Departamentu Matematyki Stosowanej i Fizyki Teoretycznej w Cambridge w 1999. Jest także dyrektorem Millenium Mathematics Project.

Na swym koncie ma ponad 350 publikacji i ponad 100 recenzji naukowych, a także książki popularnonaukowe. Swoją pierwszą książkę, The Left Hand of Creation, napisał w 1983. Po niej opublikował kolejnych 15 książek.

Napisał także sztukę teatralną Infinities . Została ona wykonana w włoskim Teatrze Piccolo w Mediolanie kierowanym przez Lucę Ronconiego oraz w hiszpańskim Nave de Sagunto w Walencji kierowanym przez Vincente Genovèsa . Zdobyła ona w 2002 we Włoszech nagrodę "Premi Ubu" za najlepszą sztukę.

Cytaty John David Barrow


Podobni autorzy