Jack Trout cytaty

Jack Trout Fotografia
3  0

Jack Trout

Data urodzenia: 1935
Data zgonu: 5. Czerwiec 2017

Reklama

Jack Trout – amerykański teoretyk i praktyk marketingu, autor i współautor kilkunastu książek na temat strategii marketingowych, pozycjonowania i budowania świadomości marki .

Pracę rozpoczął w dziale reklamy General Electric. Następnie przez ponad 20 lat prowadził, wspólnie z Alem Riesem, firmę marketingową. Obecnie jest właścicielem firmy Trout & Partners, zajmującej się doradztwem marketingowym na całym świecie. Doradzał wielu firmom z listy 500 największych firm świata magazynu „Fortune”, był także konsultantem Departamentu Stanu USA, pomagając opracować strategię poprawienia wizerunku marki kraju. W 2006 roku doradzał Partii Demokratycznej w wyborach do Kongresu Stanów Zjednoczonych.

W 1972 wspólnie z Alem Riesem opublikował w magazynie "Advertising Age" cykl artykułów, w których pojawiło się pojęcie pozycjonowanie. Książka Positioning: The Battle For Your Mind wprowadziła ten termin na stałe do teorii marketingu. Opublikował kilkanaście książek, z których większość przetłumaczona została na język polski.

Podobni autorzy

Cytaty Jack Trout

Reklama
Dzisiejsze rocznice
Charlotte Roche Fotografia
Charlotte Roche2
niemiecka prezenterka telewizyjna 1978
John Calhoun Fotografia
John Calhoun1
polityk amerykański 1782 - 1850
Marcellin Pierre Berthelot Fotografia
Marcellin Pierre Berthelot
francuski chemik 1827 - 1907
Następnych dzisiejszych rocznic