Jack Trout cytaty

Jack Trout Fotografia
3  0

Jack Trout

Data urodzenia: 1935
Data zgonu: 5. Czerwiec 2017

Reklama

Jack Trout – amerykański teoretyk i praktyk marketingu, autor i współautor kilkunastu książek na temat strategii marketingowych, pozycjonowania i budowania świadomości marki .

Pracę rozpoczął w dziale reklamy General Electric. Następnie przez ponad 20 lat prowadził, wspólnie z Alem Riesem, firmę marketingową. Obecnie jest właścicielem firmy Trout & Partners, zajmującej się doradztwem marketingowym na całym świecie. Doradzał wielu firmom z listy 500 największych firm świata magazynu „Fortune”, był także konsultantem Departamentu Stanu USA, pomagając opracować strategię poprawienia wizerunku marki kraju. W 2006 roku doradzał Partii Demokratycznej w wyborach do Kongresu Stanów Zjednoczonych.

W 1972 wspólnie z Alem Riesem opublikował w magazynie "Advertising Age" cykl artykułów, w których pojawiło się pojęcie pozycjonowanie. Książka Positioning: The Battle For Your Mind wprowadziła ten termin na stałe do teorii marketingu. Opublikował kilkanaście książek, z których większość przetłumaczona została na język polski.

Podobni autorzy

Cytaty Jack Trout

Reklama
Dzisiejsze rocznice
Lysander Spooner Fotografia
Lysander Spooner2
1808 - 1887
Simon Rattle Fotografia
Simon Rattle1
dyrygent angielski 1955
Hedy Lamarr Fotografia
Hedy Lamarr
aktorka austriacka 1914 - 2000
Frederick Herzberg
1923 - 2000
Następnych dzisiejszych rocznic