Izzy Stradlin cytaty

Izzy StradlinFotografia

4  0

Izzy Stradlin

Data urodzenia:8. Kwiecień 1962

Izzy Stradlin właśc. Jeffrey Dean Isbell – amerykański muzyk, gitarzysta rytmiczny. Znany z występów w Guns N' Roses. Od 1991 roku występuje i nagrywa płyty solowe , pracuje również jako muzyk sesyjny.

Izzy, obok Axla, był głównym twórcą piosenek Guns N' Roses. Napisał muzykę i słowa do piosenek m.in. Patience, Think About You, Mr. Brownstone, Dust N' Bones, 14 Years, Double Talkin' Jive, Don't Cry i You Could Be Mine.

Po ukończeniu szkoły Izzy zdecydował, że Indiana nie wystarczy, aby zacząć poważną karierę muzyczną. Spakował swoją perkusję i wyjechał do Los Angeles. Spróbował szczęścia jako perkusista kilku zespołów, potem na krótki czas przeszedł na gitarę basową. Po kilku latach w Los Angeles do Izzy'ego dołączył Axl. Zaczęli grać ze sobą w zespole nazwanym Rose , pierwszym, w którym Izzy grał na gitarze.

Rose stało się Hollywood Rose, a następnie rozpadło się i w końcu powróciło jako Guns N' Roses. W czerwcu 1985 Guns N' Roses zagrało swoje pierwsze tournée. Wtedy Izzy zaakceptował swój cygański wygląd i zaczął grać na klasycznie wyglądających gitarach , na cześć swojego idola, gitarzysty Rolling Stones, Keitha Richardsa.

Kiedy tournée "Appetite for Destruction" skończyło się, Izzy z kolegami z zespołu zaczęli brać przez krótki czas narkotyki i nałogowo pić alkohol. W przeciwieństwie do innych Izzy odszedł od narkotyków dość szybko. Powodem porzucenia narkotyków było wydarzenie w samolocie, gdzie został aresztowany za oddanie moczu. Po tym incydencie Izzy regularnie bada mocz na obecność narkotyków.

Izzy odszedł z Guns N' Roses w listopadzie 1991, na początku ich tournée Use Your Illusion Tour.

Cytaty Izzy Stradlin


Podobni autorzy