Izzy Stradlin cytaty

Izzy Stradlin Fotografia
4  0

Izzy Stradlin

Data urodzenia: 8. Kwiecień 1962

Reklama

Izzy Stradlin właśc. Jeffrey Dean Isbell – amerykański muzyk, gitarzysta rytmiczny. Znany z występów w Guns N' Roses. Od 1991 roku występuje i nagrywa płyty solowe , pracuje również jako muzyk sesyjny.

Izzy, obok Axla, był głównym twórcą piosenek Guns N' Roses. Napisał muzykę i słowa do piosenek m.in. Patience, Think About You, Mr. Brownstone, Dust N' Bones, 14 Years, Double Talkin' Jive, Don't Cry i You Could Be Mine.

Po ukończeniu szkoły Izzy zdecydował, że Indiana nie wystarczy, aby zacząć poważną karierę muzyczną. Spakował swoją perkusję i wyjechał do Los Angeles. Spróbował szczęścia jako perkusista kilku zespołów, potem na krótki czas przeszedł na gitarę basową. Po kilku latach w Los Angeles do Izzy'ego dołączył Axl. Zaczęli grać ze sobą w zespole nazwanym Rose , pierwszym, w którym Izzy grał na gitarze.

Rose stało się Hollywood Rose, a następnie rozpadło się i w końcu powróciło jako Guns N' Roses. W czerwcu 1985 Guns N' Roses zagrało swoje pierwsze tournée. Wtedy Izzy zaakceptował swój cygański wygląd i zaczął grać na klasycznie wyglądających gitarach , na cześć swojego idola, gitarzysty Rolling Stones, Keitha Richardsa.

Kiedy tournée "Appetite for Destruction" skończyło się, Izzy z kolegami z zespołu zaczęli brać przez krótki czas narkotyki i nałogowo pić alkohol. W przeciwieństwie do innych Izzy odszedł od narkotyków dość szybko. Powodem porzucenia narkotyków było wydarzenie w samolocie, gdzie został aresztowany za oddanie moczu. Po tym incydencie Izzy regularnie bada mocz na obecność narkotyków.

Izzy odszedł z Guns N' Roses w listopadzie 1991, na początku ich tournée Use Your Illusion Tour.

Podobni autorzy

Adrian Smith Fotografia
Adrian Smith1
brytyjski muzyk rockowy (Iron Maiden)
Carlos Santana Fotografia
Carlos Santana
meksykański muzyk rockowy, gitarzysta
Robert Brylewski Fotografia
Robert Brylewski2
polski muzyk rockowy (Brygada Kryzys)

Cytaty Izzy Stradlin

Reklama
Dzisiejsze rocznice
Boris Bieriezowski Fotografia
Boris Bieriezowski
rosyjski przedsiębiorca 1946 - 2013
Józef Glemp Fotografia
Józef Glemp23
polski duchowny katolicki, kardynał 1929 - 2013
Helmut Newton Fotografia
Helmut Newton
niemiecki fotografik 1920 - 2004
Następnych dzisiejszych rocznic