Florentino Pérez cytaty

Florentino Pérez Fotografia
1  0

Florentino Pérez

Data urodzenia: 8. Marzec 1947

Reklama

Florentino Pérez Rodríguez – hiszpański działacz sportowy, w latach 2000–2006 oraz od 2009 roku prezes Realu Madryt.

Florentino Pérez, 16 lipca 2000 roku, obejmując pozycję prezesa Real Madryt, obiecał, że sprowadzi do klubu wiele gwiazd. Oczy całego piłkarskiego świata były zwrócone właśnie na niego, lecz sternik królewskiego nie rzucał słów na wiatr. Podczas pierwszej kadencji sprowadził do zespołu m.in., Portugalczyka - Luísa Figo , Francuza - Zinedine'a Zidane'a, Brazylijczyka - Ronaldo, Anglików - Davida Beckhama i Michaela Owena. Za sprawą tych ruchów kadrowych klub zaczęto nazywać galacticos.

Za jego rządów, Real Madryt zdobył wiele trofeów, jednak za najcenniejsze uważa się zwycięstwa w rozgrywkach Ligi Mistrzów w 2002 i 2014 roku. W latach 2004–2006 klub nie zdobył żadnego trofeum. Stanowisko trenerskie obsadzane było w tym czasie pięciokrotnie - Carlos Queiroz , José Antonio Camacho , Mariano García Remón , Vanderlei Luxemburgo , Juan Ramón López Caro . Mimo niezadowalających wyników sportowych, Florentino Pérez został w 2004 roku ponownie wybrany prezesem klubu, w 2006 roku ustępując z tego stanowiska.

14 maja 2009 roku oficjalnie potwierdził swoją kandydaturę na prezesa Realu Madryt. Został nim 1 czerwca, ponieważ wszyscy jego kontrkandydaci zrezygnowali z uczestnictwa w wyborach. Tego samego dnia został zaprezentowany nowy trener zespołu, Manuel Pellegrini. 9 czerwca został oficjalnie ogłoszony transfer Kaki. 2 dni później, 11 czerwca, Manchester United zaakceptował ofertę Realu Madryt za portugalskiego pomocnika Cristiano Ronaldo. Zawodnik kosztował 94 mln euro, przez co stał się najdroższym piłkarzem świata. 28 maja 2010 roku, z powodu braku zadowalających wyników, ze stanowiska trenera, zwolniony został Manuel Pellegrini, a w jego miejsce Florentino zatrudnił José Mourinho. 20 kwietnia 2011 roku Real Madryt po raz pierwszy od 18 lat sięgnął po Puchar Hiszpanii. Było to jedyne trofeum, którego Pérez nie miał w swoim dorobku.

25 maja 2015 zwolnił Carla Ancelottiego, po czym zatrudnił Rafaela Beníteza, na którego miejsce w styczniu 2016 roku wyznaczył Zinedine’a Zidane’a.

Cytaty Florentino Pérez

Dzisiejsze rocznice
Maurice Herzog
polityk francuski 1919 - 2012
Richard Holbrooke Fotografia
Richard Holbrooke
dyplomata amerykański 1941 - 2010
Następnych dzisiejszych rocznic
Podobni autorzy
Janusz Filipiak5
polski informatyk, przedsiębiorca, działacz sportowy
Tomasz Wołek Fotografia
Tomasz Wołek4
polski dziennikarz
Apoloniusz Tajner Fotografia
Apoloniusz Tajner1
polski narciarz klasyczny, trener
Joseph Blatter Fotografia
Joseph Blatter5
szwajcarski działacz sportowy
Piotr Nurowski Fotografia
Piotr Nurowski2
polski działacz sportowy, biznesmen
Józef Lassota Fotografia
Józef Lassota1
polski polityk
Michał Listkiewicz Fotografia
Michał Listkiewicz11
polski sędzia piłkarski, prezes PZPN
Sebastian Chmara Fotografia
Sebastian Chmara2
polski lekkoatleta, dziesięcioboista, halowy mistrz świata