Emil Ludwig cytaty

Emil Ludwig Fotografia
1  0

Emil Ludwig

Data urodzenia: 25. Styczeń 1881
Data zgonu: 17. Wrzesień 1948

Reklama

Emil Ludwig, właściwie Emil Cohn – niemiecki pisarz, znany głównie jako autor biografii.

Studiował prawo. Zaczął od pisania sztuk i opowiadań, ale jednocześnie pracował jako dziennikarz. W 1906 przeniósł się do Szwajcarii, lecz w czasie I wojny światowej pracował jako korespondent zagraniczny Berliner Tageblatt w Wiedniu i Stambule. W wieku 21 lat przeszedł na katolicyzm. Wyrzekł się go w 1922 po śmierci ministra spraw zagranicznych Walthera Rathenau.

13 grudnia 1931 roku przeprowadził wywiad ze Stalinem w Moskwie, który wykorzystał później w biografii Stalina. Został obywatelem Szwajcarii w 1932, w 1940 wyemigrował do USA. Pod koniec II wojny światowej przyjechał do Niemiec. To właśnie jemu zawdzięczamy odzyskanie trumien Goethego i Schillera, które zniknęły w latach 1943/4 z Weimaru. Po wojnie wrócił do Szwajcarii gdzie zmarł w 1948.

W latach dwudziestych XX wieku zyskał międzynarodową popularność biografiami, w których mieszał fakty i fikcję z analizą psychologiczną opisywanych postaci. Jako pierwszą wydał biografię Goethego, następnie Ottona von Bismarcka i inne – także Jezusa Chrystusa .

Podobni autorzy

Cytaty Emil Ludwig

„Debate is the death of conversation.“

— Emil Ludwig
In Lilless McPherson Shilling, Linda K. Fuller, Dictionary of Quotations in Communications (1997), p. 13. Most likely a variation of "Argument, again, is the death of conversation, if carried on in a spirit of hostility", William Hazlitt, Table Talk: Opinions on Books, Men, and Things (1846), p. 126

Dzisiejsze rocznice
Corbin Bleu Fotografia
Corbin Bleu
amerykański aktor i piosenkarz 1989
Gershom Scholem Fotografia
Gershom Scholem
filozof izraelski, badacz mistycyzmu żydowskiego 1897 - 1982
Bernard Nathanson6
lekarz amerykański, działacz ruchów pro-life 1926 - 2011
Następnych dzisiejszych rocznic
Podobni autorzy
Walther Funk Fotografia
Walther Funk2
niemiecki polityk nazistowski
Oriana Fallaci Fotografia
Oriana Fallaci15
włoska dziennikarka i pisarka