Dave Mustaine cytaty

Dave MustaineFotografia

25  0

Dave Mustaine

Data urodzenia:13. Wrzesień 1961

David Scott Mustaine – amerykański muzyk thrashmetalowy, multiinstrumentalista.

Był gitarzystą zespołu Metallica, a następnie został liderem, wokalistą i gitarzystą thrash metalowej grupy Megadeth, którą założył w połowie lat osiemdziesiątych. Jest organizatorem festiwalu Gigantour. Charakterystyczną cechą stylu jego kompozycji jest tworzenie bardzo rytmicznych i szybkich riffów gitarowych, nazywanych często spitfire riffs. W swoim rozwoju muzycznym przeszedł pewną ewolucję: w początkowym okresie komponował utwory bardzo finezyjne, z często zmieniającymi się motywami melodycznymi, bardzo rozbudowanymi partiami solowymi gitary i długimi fragmentami instrumentalnymi, później zwrócił się w kierunku utworów o klasycznej, sekwencyjnej, bardziej przystępnej dla przeciętnego słuchacza budowie.

W 2004 roku muzyk wraz z Martym Friedmanem został sklasyfikowany na 19. miejscu listy 100 najlepszych gitarzystów heavymetalowych wszech czasów według magazynu Guitar World. W 2006 roku piosenkarz został sklasyfikowany na 89. miejscu listy 100 najlepszych wokalistów wszech czasów według Hit Parader. Ponadto w książce Joela McIvera pt. "The 100 Greatest Metal Guitarists" uznano go za najlepszego metalowego gitarzystę na świecie.

W 1991 roku ożenił się z Pamelą Anne Casselberry wraz z którą ma dwoje dzieci, syna Justisa Davida i córkę Elektrę Nicole, która jest piosenkarką country. Od 2015 roku wraz z rodziną mieszka w Nashville gdzie przeprowadził się na rzecz działalności artystycznej córki. Poza działalnością artystyczną muzyk prowadzi winnicę pod nazwą Mustaine Vineyards w Fallbrook w Kalifornii.

Cytaty Dave Mustaine


Dave Mustaine Fotografia
Dave Mustaine25
gitarzysta amerykański (Metallica, Megadeth)Podobni autorzy