CM Punk cytaty

CM Punk Fotografia
1  0

CM Punk

Data urodzenia: 26. Październik 1978

Reklama

Phillip Jack Brooks, znany jako CM Punk – amerykański profesjonalny wrestler, do 2014 walczący w World Wrestling Entertainment w rosterze RAW.

Straight Edge Warrior jest najszybszym zdobywcą „potrójnej korony” – w latach 2008–2009, w ciągu 203 dni zdobył WWE World Heavyweight Championship, WWE World Tag Team Championship i WWE Intercontinental Championship. Na Over The Limit 2010 w walce przegrał z Reyem Mysterio i Rey zgolił mu włosy. 11 października 2010 został przeniesiony na RAW, gdzie został komentatorem, następnie dnia 28 grudnia przyłączył się do Nexus. Na RAW 3 stycznia 2011 roku został liderem grupy Nexus. Podczas Capitol Punishment wygrał z Reyem Mysterio.

CM Punk został zawieszony po swoim wystąpieniu na Raw Roulette 27 czerwca 2011, podczas którego obraził zarząd WWE, swoich współpracowników oraz fanów WWE. Mimo tego, dzięki interwencji Johna Ceny, prezes federacji zgodził się na odbycie walki podczas gali Money In The Bank 17 lipca 2011, gdzie w walce wieczoru pokonał ostatecznie Johna Cenę i zdobył po raz pierwszy WWE Championship. Po tym wydarzeniu Brooks przeszedł face turn. Na SummerSlam wygrał z Johnem Ceną walkę o WWE Championship, ale swoją walizkę Money in the Bank wykorzystał Alberto Del Rio i odebrał Punkowi pas. 2 października 2011 walczył przeciw Johnowi Cenie i Alberto Del Rio o WWE Championship, którą przegrał na rzecz tego drugiego. Na gali Survivor Series 20 listopada 2011 r. pokonał Alberta Del Rio w walce o WWE Championship i od tego czasu był mistrzem World Wrestling Entertainment.

Pas mistrzowski obronił na gali TLC 2011 , na pierwszej gali RAW w 2012 i na gali Royal Rumble . 20 lutego 2012 na gali Elimination Chamber ponownie obronił tytuł w walce przeciwko Chrisowi Jericho, The Mizowi, R-Truthowi, Kofiemu Kingstonowi i Dolphowi Zigglerowi, zwyciężył w walce na WrestleManii XXVIII o WWE Championship przeciwko Chrisowi Jericho. Na Extreme Rules obronił pas w Street Fight Matchu przeciwko Chrisowi Jericho. Podczas gali Over the Limit obronił on swój tytuł mistrzowski przed Danielem Bryanem. Na gali No Way Out zmierzył się z Kanem i Danielem Bryanem w Triple Threat Match, a stawką pojedynku miał być pas mistrzowski WWE. Ostatecznie Punk obronił tytuł. Po raz kolejny na Money in the Bank obronił swój pas w walce przeciwko Danielowi Bryanowi w meczu, w którym sędzią specjalnym była AJ Lee. W trakcie tysięcznego odcinka Monday Night RAW bronił swojego pasa w pojedynku z Mr. MITB Johnem Ceną. Pojedynek zakończył się dyskwalifikacją po interwencji Big Showa. Po pojedynku Punk zaatakował The Rocka, co zapoczątkowało jego heel turn. Na Royal Rumble po 434 dniach posiadania stracił WWE Championship na rzecz The Rocka.

13 czerwca 2014 r. poślubił byłą divę i byłą mistrzynie div WWE AJ Lee. 22 listopada podpisał kontrakt z UFC na walki w 2015 roku.

Cytaty CM Punk

„John'ie Cena, kiedy leżysz tam, mam nadzieję najbardziej niewygodnie jak to możliwe, chcę żebyś wysłuchał mnie. Chcę abyś to sobie uporządkował, ponieważ zanim za trzy tygodnie odejdę z twoim pasem WWE Championship, mam wiele rzeczy, które chcę wyrzucić z siebie. Nie darzę cię nienawiścią John, nie czuję nawet anypatii. Lubię cię, lubię ciebie o wiele bardziej niż lubię większość ludzi na zapleczu. Nienawidzę tego pomysłu, że jesteś najlepszy. Ponieważ nie jesteś. Ja jestem najlepszy. Jestem najlepszy na świecie. Jest jedna rzecz w której jesteś lepszy niż ja, i jest to całowanie tyłka Vince'a McMahona. Jesteś w tym tak dobry jak kiedyś Hulk Hogan. Nie wiem czy jesteś w tym tak dobry jak Dwayne- on jest bardzo dobrym lizodupem. Zawsze taki był i nadal jest. [Zwraca się do kamery i macha do niej] Ups, zniszczyłem czwartą ścianę.
Jestem najlepszym wrestlerem na świecie. Byłem najlepszy od pierwszego dnia, kiedy przybyłem do tej firmy, i byłem oczerniany i nienawidzony od dnia, kiedy Paul Heyman dostrzegł we mnie to, czego nikt inny nie chciał zauważyć. Tak jest, jestem chłopakiem od Paula Heymana. Wiecie kto jeszcze jest chłopakiem od Paula Heymana? Brock Lesnar, który odszedł tak jak ja teraz odchodzę, ale największą różnicą między mną a Brockiem jest to, że ja odejdę z mistrzostwem WWE.
Tyle razy wznosiłem się na wyżyny, zanim zrozumiałem, że wymagania Vince'a McMahona są niemożliwe do spełnienia. Jedyną prawdziwą rzeczą jestem ja i fakt, że dzień po dniu przez sześć lat udowodniłem wszystkim na świecie, że jestem najlepszy za mikrofonem, w ringu, nawet jako komentator. Nikt nie może mi nic zarzucić. I nie ważne ile razy to udowodnię, i tak nie jestem na waszych pięknych kolekcjonerskich kubkach, nie jestem na mnie na okładkach magazynu, jestem marginalnie promowany, nie mam szans na występy w filmach, oczywiście nie ma mnie w żadnym gównianym show na USA Network, nie ma mnie na plakacie WrestleManii, nie ma mnie nawet w czołówce rozpoczynającej program. Nie goszczę u Conana O'Briena, nie ma mnie u Jimmy'ego Falcona, ale faktem jest, że powinienem tam być; a to, że Dwayne jest w walce wieczoru przyszłorocznej WrestleManii, a ja nie wywołuje u mnie złość.
[Zwraca się do widowni] O, hej, pozwólcie mi coś wyjaśnić. Ci którzy mnie wspierają teraz, jesteście równie dużą przyczyną mojego odejścia jak wszystko inne, bo teraz popijacie z tych kolekcjonerskich kubków, kupujecie te magazyny na których okładkach nie ma mnie i potem o 5 rano na lotnisku próbujecie rzucić to w moją twarz chcąc dostać autograf, który potem staracie się sprzedać na eBay'u, ponieważ jesteście zbyt leniwi, aby pójść do prawdziwej pracy.
Odchodzę z mistrzostwem WWE 17 lipca i kto wie? Może będę go bronić w New Japan Pro Wrestling. Może wrócę do Ring of Honor. [Macha do kamery] Hej, Colt Cobana, jak się masz? Powodem mego odejścia jesteście wy, ponieważ po moim odejściu dalej będziecie pompować pieniądze w tą firmę. Jestem tylko szprychą w tym kole, które i tak będzie się kręcić i ja to rozumiem. Vince McMahon i tak będzie zarabiał pieniądze pomimo samego siebie. Jest milionerem, który powinien być miliarderem. Wiecie dlaczego nie jest miliarderem? Ponieważ otacza siebie dwulicowym, niedorzecznym, kretyńskim towarzystwem, które mu przytakuje jak John Laurinaitis, który mówi mu wszystko co chce on usłyszeć. I chciałbym myśleć, że może ta firma będzie lepsza po śmierci Vince'a McMahona, ale faktem jest, że zostanie ona przejęta przez jego idiotyczną córkę, bezmyślnego zięcia i resztę tej głupiej rodziny. Pozwólcie mi powiedzieć osobistą historię o Vince'ie McMahonie. OK. Kiedy robiliśmy tę całą kampanię... [Mikrofon zostaje wyłączony]“

— CM Punk
Nieskryptowane promo za które Punk został zawieszony.

„Straight edge means I'm drug free, alcohol free, and better than you.“

— Phil Brooks, Straight Edge significa che sono libero da droghe, libero dall'alcol e migliore di voi]

Reklama

„Best in the World"“

— Phil Brooks, Sono il migliore al mondo!; riferito al fatto di pronunciarsi come migliore wrestler in circolazione

„It's clobberin' time!“

— Phil Brooks, Urlato durante la sua entrata)[È Tempo di Distruzione!; è un riferimento al tipico grido di battaglia della Cosa dei Fantastici 4 ]

Dzisiejsze rocznice
Robert Byrd Fotografia
Robert Byrd2
amerykański polityk Partii Demokratycznej, senator 1917 - 2010
Pius VIII Fotografia
Pius VIII2
1761 - 1830
Buenaventura Durruti Fotografia
Buenaventura Durruti2
hiszpański przywódca anarchistyczny 1896 - 1936
José Antonio Primo de Rivera Fotografia
José Antonio Primo de Rivera6
polityk hiszpański, ideolog narodowego syndykalizmu 1903 - 1936
Następnych dzisiejszych rocznic
Podobni autorzy
Shelly-Ann Fraser-Pryce Fotografia
Shelly-Ann Fraser-Pryce1
jamajska lekkoatletka
Micheline Calmy-Rey Fotografia
Micheline Calmy-Rey3
szwajcarska działaczka polityczna
Tom Daschle Fotografia
Tom Daschle1
amerikansk politiker
Lorenzo Bernardi Fotografia
Lorenzo Bernardi5
włoski siatkarz
Andy Roddick Fotografia
Andy Roddick1
tenisista amerykański