Charles Kingsley cytaty

Charles Kingsley Fotografia
0  0

Charles Kingsley

Data urodzenia: 12. Czerwiec 1819
Data zgonu: 23. Styczeń 1875
Natępne imiona:چارلز کینقزلی

Reklama

Charles Kingsley - duchowny, prozaik, poeta i dramaturg angielski, związany z południowo-zachodnią Anglią.

Urodził się w hrabstwie Devon, w rodzinie pastora. Z tym regionem związane są młode lata pisarza. Odebrał gruntowne wykształcenie – skończył Uniwersytet Cambridge. Był profesorem literatury na Uniwersytecie Cambridge. Zrezygnował z profesury dla tytułu kanonika w katedrze w Chester. Podczas pobytu w tym mieście założył Towarzystwo nauk przyrodniczych, które gorąco popierało teorię ewolucji Darwina.

Jego pierwsza książka, Saint's Tragedy powstała w r. 1849. W swych powieściach skupia się na życiu społecznym Anglii przedwiktoriańskiej i wiktoriańskiej. Największą sławę przyniosła mu powieść dla młodego czytelnika Wodne dzieci o kominiarczyku mającym przygody pod wodą. Inna powieść, Westward Ho!, traktująca o emigracji do Ameryki, dała początek popularnemu kąpielisku nad Atlantykiem.

Podobni autorzy

Cytaty Charles Kingsley

Reklama

„If you wish to be like a little child, study what a little child could understand — nature; and do what a little child could do — love.“

— Charles Kingsley
Notes of August 1842, published in Charles Kingsley : His Letters and Memories of His Life (1883) edited by Frances Eliza Grenfell Kingsley, p. 65.

Reklama
Reklama
Natępna
Dzisiejsze rocznice
Jiří Menzel Fotografia
Jiří Menzel8
czeski reżyser filmowy, scenarzysta i aktor 1938
Zygmunt Krasiński Fotografia
Zygmunt Krasiński24
polski poeta i dramatopisarz 1812 - 1859
Robert Beauvais2
1911 - 1982
Następnych dzisiejszych rocznic