Carlos Castaneda cytaty

Carlos Castaneda Fotografia
14  0

Carlos Castaneda

Data urodzenia: 25. Grudzień 1925
Data zgonu: 27. Kwiecień 1998

Reklama

Carlos Castaneda – antropolog amerykański, autor serii kontrowersyjnych książek opisujących jego naukę szamanizmu wśród Indian z Meksyku.

W 1960 miał on spotkać szamana z plemienia Yaqui o imieniu don Juan Matus. Jego doświadczenia z don Juanem stały się rzekomo inspiracją do napisania książek, z których jest znany[potrzebny przypis]. Twierdził, że odziedziczył po don Juanie pozycję naguala, przywódcy grupy „widzących”. Terminu nagual używał również jako określenia tego co jest niepoznawalne, nieznane i niemożliwe do poznania; twierdził, że dla jego grupy „widzących” don Juan był w pewnym sensie połączeniem z niepoznawalnym. Zwrot nagual jest używany przez antropologów jako określenie szamana czy czarownika, który jest zdolny do zmiany kształtów lub przybrania formy zwierzęcej, a także do określenia formy w jaką szaman może się przekształcić.

Prace Castanedy zawierają opisy paranormalnych lub magicznych doświadczeń, kilkunastu technik psychologicznych, tolteckich rytuałów magicznych, szamanizmu oraz doświadczeń z psychodelikami . Prace Carlosa Castanedy zostały sprzedane w 8 milionach egzemplarzy, przetłumaczono je na 17 języków, w tym polski.

Cytaty Carlos Castaneda

Reklama
Reklama
Reklama

„A man of knowledge lives by acting, not by thinking about acting... Thus a man of knowledge sweats and puffs and if one looks at him he is just like an ordinary man, except that the folly of his life is under his control.“

— Carlos Castaneda
Carlos Castaneda (1971) Separate Reality: Conversations With Don Juan. p. 85; As cited in: Eugene Dupuis (2001) Time Shift: Managing Time to Create a Life You Love. Ch. 5: Self Management

Natępna
Dzisiejsze rocznice
Brian Molko Fotografia
Brian Molko28
amerykańsko-brytyjski gitarzysta i wokalista (Placebo) 1972
Dolph Schayes Fotografia
Dolph Schayes1
koszykarz amerykański 1928 - 2015
Augusto Pinochet Fotografia
Augusto Pinochet14
wojskowy dyktator Chile 1915 - 2006
Następnych dzisiejszych rocznic