Billy Graham cytaty

Billy Graham Fotografia

3   0

Billy Graham

Data urodzenia: 7. Listopad 1918

Billy Graham, właśc. William Franklin Graham, Jr – amerykański ewangelista przebudzeniowy, teolog i antropolog, jeden z najbardziej znanych ewangelistów na świecie i autor bestsellerów. Najbardziej rozpoznawalna postać w protestantyzmie drugiej połowy XX wieku. Bywa nazywany „Bożym ambasadorem”, „pastorem Ameryki”, „największym chrześcijaninem, jakiego kiedykolwiek wydała Ameryka”, „Janem Chrzcicielem”, „protestanckim papieżem”, „pastorem prezydentów”, „kapelanem Białego Domu” itd. Jest kaznodzieją zaangażowanym w działalność ewangelizacyjną, podczas której odwiedził wiele krajów świata, w tym państwa socjalistyczne takie jak: Węgry, Polskę, Związek Radziecki i Koreę Północną. Pochodzi z rodziny prezbiteriańskiej, sam jednak przystąpił do Południowej Konwencji Baptystów.

Billy Graham osobiście spotkał się i rozmawiał z każdym prezydentem Stanów Zjednoczonych od Trumana do Obamy. Był doradcą amerykańskich prezydentów od Eisenhowera po Busha, z wieloma z nich był zaprzyjaźniony. W latach 50. i 60. walczył z komunizmem i rasizmem. Popierał interwencje zbrojne Stanów Zjednoczonych w Korei, Wietnamie i Iraku. Po aferze Watergate zdystansował się od świata polityki.

Jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień . Jest protestanckim kaznodzieją, który przemawiał do największej liczby słuchaczy w historii, pierwszym duchownym, który otrzymał gwiazdę w Hollywood Walk of Fame.

Jest autorem wielu książek, większość z nich zyskała w Stanach Zjednoczonych status bestsellerów oraz doczekała się licznych przekładów. Najważniejsza z nich, Pokój z Bogiem, została sprzedana w nakładzie ponad 2 milionów egzemplarzy. Zajmował się także produkcją oraz dystrybucją filmów chrześcijańskich.

Cytaty Billy Graham


Billy Graham Fotografia
Billy Graham3
amerykański kaznodzieja baptystyczny 1918
„Albo komunizm musi upaść, albo chrześcijaństwo, ponieważ toczymy teraz bój pomiędzy Chrystusem a Antychrystem.“Źródło: Bill Adler, Ask Billy Graham: The World's Best-Loved Preacher Answers Your Most Important Question, Thomas Nelson Inc, Nashville 2007, s. 25 ISBN 978-0-8499-0310-6.

Billy Graham Fotografia
Billy Graham3
amerykański kaznodzieja baptystyczny 1918
„Sypialnia jest domeną tylko mężczyzny, jego żony i Boga.“Źródło: Nieprzyjemne prawdy. Aforyzmy naszych czasów, KAW, 1987, wybór i tłum. Henryk Zdanowski, s. 142.


Billy Graham Fotografia
Billy Graham3
amerykański kaznodzieja baptystyczny 1918
„Pobłażanie samemu sobie, pycha i bezwstydny grzech - oto amerykański styl życia.“Źródło: Zabójcze puenty, "Forum", nr 19, 18 września-1 października 2015, s. 82.
Podobni autorzy