Billy Graham cytaty

Billy Graham Fotografia
3  0

Billy Graham

Data urodzenia:7. Listopad 1918

Billy Graham, właśc. William Franklin Graham, Jr – amerykański ewangelista przebudzeniowy, teolog i antropolog, jeden z najbardziej znanych ewangelistów na świecie i autor bestsellerów. Najbardziej rozpoznawalna postać w protestantyzmie drugiej połowy XX wieku. Bywa nazywany „Bożym ambasadorem”, „pastorem Ameryki”, „największym chrześcijaninem, jakiego kiedykolwiek wydała Ameryka”, „Janem Chrzcicielem”, „protestanckim papieżem”, „pastorem prezydentów”, „kapelanem Białego Domu” itd. Jest kaznodzieją zaangażowanym w działalność ewangelizacyjną, podczas której odwiedził wiele krajów świata, w tym państwa socjalistyczne takie jak: Węgry, Polskę, Związek Radziecki i Koreę Północną. Pochodzi z rodziny prezbiteriańskiej, sam jednak przystąpił do Południowej Konwencji Baptystów.

Billy Graham osobiście spotkał się i rozmawiał z każdym prezydentem Stanów Zjednoczonych od Trumana do Obamy. Był doradcą amerykańskich prezydentów od Eisenhowera po Busha, z wieloma z nich był zaprzyjaźniony. W latach 50. i 60. walczył z komunizmem i rasizmem. Popierał interwencje zbrojne Stanów Zjednoczonych w Korei, Wietnamie i Iraku. Po aferze Watergate zdystansował się od świata polityki.

Jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień . Jest protestanckim kaznodzieją, który przemawiał do największej liczby słuchaczy w historii, pierwszym duchownym, który otrzymał gwiazdę w Hollywood Walk of Fame.

Jest autorem wielu książek, większość z nich zyskała w Stanach Zjednoczonych status bestsellerów oraz doczekała się licznych przekładów. Najważniejsza z nich, Pokój z Bogiem, została sprzedana w nakładzie ponad 2 milionów egzemplarzy. Zajmował się także produkcją oraz dystrybucją filmów chrześcijańskich.

Cytaty Billy Graham

Natępna
Dzisiejsze rocznice
Tariq Ali Fotografia
Tariq Ali4
1943
Jack Kerouac Fotografia
Jack Kerouac25
pisarz amerykański 1922 - 1969
Następnych dzisiejszych rocznic
Podobni autorzy
Alaksandr Firysiuk1
białoruski działacz religijny
Marcin Białobrzeski Fotografia
Marcin Białobrzeski2
polski duchowny katolicki, biskup, teolog
Mieczysław Maliński Fotografia
Mieczysław Maliński16
polski duchowny katolicki, biograf Jana Pawła II
Raniero Cantalamessa Fotografia
Raniero Cantalamessa10
włoski duchowny katolicki, kaznodzieja, kapucyn
Alfons Maria Liguori Fotografia
Alfons Maria Liguori2
włoski duchowny katolicki, założyciel zakonu redemptorys...
Władysław z Gielniowa Fotografia
Władysław z Gielniowa4
kapłan, poeta średniowieczny, błogosławiony Kościoła kat...
Piotr Skarga (kaznodzieja) Fotografia
Piotr Skarga (kaznodzieja)21
polski teolog, pisarz i kaznodzieja