Anselm Grün cytaty

Anselm Grün Fotografia
5  0

Anselm Grün

Data urodzenia: 1945

Reklama

Anselm Grün O.S.B. – teolog, pisarz, mnich benedyktyński. Od 1977 pełnił funkcję odpowiedzialnego za zarząd majątkiem opactwa Münsterschwarzach . Jest znawcą psychologii i psychoterapii specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących kierowania ludźmi i przedsiębiorstwami, rozwoju wewnętrznego, przezwyciężania negatywnych uczuć i emocji a także rozwoju poczucia własnej wartości i godności. Swoją pierwszą książkę "Czystość serca" o. Anselm napisał w 1976 r. Dziś jest już ich ponad 250, a łączny nakład osiągnął ponad 14 milionów egzemplarzy. Prowadzi kursy dla zarządów największych niemieckich korporacji, a także dla zwykłych ludzi pragnących odnaleźć szczęście w życiu osobistym.

Prowadzi rekolekcje oraz kursy w ośrodku rekolekcyjnym w swoim opactwie, Robi to także w Polsce, gdzie był już trzy razy. Czwarta wizyta zaplanowana została w dniach od 28.02 do 2.03.2014 w klasztorze ojców Dominikanów w Warszawie na Służewie , gdzie będzie głosił konferencje dla menadżerów, singli i duchownych, .

Ojciec Anselm posiada staranne wykształcenie akademickie ukończył tez wiele kursów psychologicznych. W 1964, po zdaniu matury w Riemenschneider-Gymnasium w Würzburgu wstąpił do nowicjatu Benedyktynów w opactwie Münsterschwarzach. Od 1965 do 1971 studiował filozofię i teologię w St. Ottilien i w Rzymie. W 1974 otrzymał tytuł doktora teologii. W latach 1974 – 1976 studiował zarządzanie w Norymberdze.

Cytaty Anselm Grün

Reklama
Dzisiejsze rocznice
Heitor Villa-Lobos Fotografia
Heitor Villa-Lobos1
brazylijski kompozytor, dyrygent i pianista 1887 - 1959
Maria I Tudor Fotografia
Maria I Tudor7
królowa Anglii 1516 - 1558
Następne dziesiejsze rocznice
Podobni autorzy
Karl Rahner Fotografia
Karl Rahner4
niemiecki teolog katolicki, jezuita
Erik Peterson1
niemiecki teolog katolicki, patrolog
Aleksander Posacki3
polski jezuita, teolog katolicki, filozof