Anselm Grün cytaty

Anselm Grün Fotografia
5  0

Anselm Grün

Data urodzenia: 1945

Reklama

Anselm Grün O.S.B. – teolog, pisarz, mnich benedyktyński. Od 1977 pełnił funkcję odpowiedzialnego za zarząd majątkiem opactwa Münsterschwarzach . Jest znawcą psychologii i psychoterapii specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących kierowania ludźmi i przedsiębiorstwami, rozwoju wewnętrznego, przezwyciężania negatywnych uczuć i emocji a także rozwoju poczucia własnej wartości i godności. Swoją pierwszą książkę "Czystość serca" o. Anselm napisał w 1976 r. Dziś jest już ich ponad 250, a łączny nakład osiągnął ponad 14 milionów egzemplarzy. Prowadzi kursy dla zarządów największych niemieckich korporacji, a także dla zwykłych ludzi pragnących odnaleźć szczęście w życiu osobistym.

Prowadzi rekolekcje oraz kursy w ośrodku rekolekcyjnym w swoim opactwie, Robi to także w Polsce, gdzie był już trzy razy. Czwarta wizyta zaplanowana została w dniach od 28.02 do 2.03.2014 w klasztorze ojców Dominikanów w Warszawie na Służewie , gdzie będzie głosił konferencje dla menadżerów, singli i duchownych, .

Ojciec Anselm posiada staranne wykształcenie akademickie ukończył tez wiele kursów psychologicznych. W 1964, po zdaniu matury w Riemenschneider-Gymnasium w Würzburgu wstąpił do nowicjatu Benedyktynów w opactwie Münsterschwarzach. Od 1965 do 1971 studiował filozofię i teologię w St. Ottilien i w Rzymie. W 1974 otrzymał tytuł doktora teologii. W latach 1974 – 1976 studiował zarządzanie w Norymberdze.

Podobni autorzy

Karl Rahner Fotografia
Karl Rahner4
niemiecki teolog katolicki, jezuita
Erik Peterson1
niemiecki teolog katolicki, patrolog
Aleksander Posacki3
polski jezuita, teolog katolicki, filozof
Hans Küng Fotografia
Hans Küng5
szwajcarski teolog katolicki

Cytaty Anselm Grün

Reklama
Dzisiejsze rocznice
Wasił Lewski Fotografia
Wasił Lewski
rewolucjonista bułgarski 1837 - 1873
Andreas Feininger
1906 - 1999
Następnych dzisiejszych rocznic
Podobni autorzy
Karl Rahner Fotografia
Karl Rahner4
niemiecki teolog katolicki, jezuita
Erik Peterson1
niemiecki teolog katolicki, patrolog