Angelina Jolie cytaty

Angelina JolieFotografia

20  0

Angelina Jolie

Data urodzenia:4. Czerwiec 1975

Angelina Jolie, właśc. Angelina Jolie Voight – amerykańska aktorka, ambasador dobrej woli UNHCR oraz członkini Rady Stosunków Międzynarodowych, zdobywczyni Oscara, trzech Złotych Globów i Nagrody Gildii Aktorów Filmowych.

Choć na dużym ekranie po raz pierwszy pojawiła się w 1982 roku, grając u boku swego ojca Jona Voighta w filmie Szukając wyjścia, prawdziwą karierę filmową rozpoczęła dekadę później od niskobudżetowej produkcji pt. Cyborg 2: Szklany cień . Jej pierwszą znaczącą rolą była postać Kate Libby w Hakerach . Następnie wystąpiła w docenionym przez krytyków filmie biograficznym George Wallace oraz w obrazie pt. Gia . W roku 2000 Jolie otrzymała Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej za rolę w dramacie Przerwana lekcja muzyki . Międzynarodową sławę zyskała dzięki roli bohaterki popularnej serii gier komputerowych Lary Croft w filmie Lara Croft: Tomb Raider i Lara Croft Tomb Raider: Kolebka życia . Od tamtej pory stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych i najlepiej opłacanych aktorek Hollywood. Jej największym sukcesem komercyjnym był udział w komedii sensacyjnej Mr. & Mrs. Smith , a także w filmie animowanym pt. Kung Fu Panda . W 2003 roku zagrała w teledysku do piosenki Did my Time zespołu Korn.

Po dwóch nieudanych małżeństwach z Jonnym Lee Millerem i Billym Bobem Thorntonem, Jolie związała się z aktorem Bradem Pittem, z którym ma troje biologicznych dzieci oraz troje adoptowanych . Aktywnie angażuje się w działalność humanitarną na całym świecie, szczególnie w pomoc uchodźcom w ramach ONZ.

14 maja 2013 w „The New York Times” aktorka opublikowała artykuł, w którym poinformowała, iż przeszła zabieg podwójnej prewencyjnej mastektomii z powodu obecności mutacji genu BRCA1 predysponującego w znacznym stopniu do zachorowania na raka piersi bądź jajników. Do podjęcia tej decyzji skłoniła aktorkę śmierć matki po wieloletniej walce z nowotworem.

Cytaty Angelina Jolie


Angelina Jolie Fotografia
Angelina Jolie20
aktorka amerykańska 1975
„W produkcjach Disneya nie pojawia się afrykańska księżniczka.“ hipoteza, że filmy Walta Disneya dyskryminują czarnoskóre dzieci.

Angelina Jolie Fotografia
Angelina Jolie20
aktorka amerykańska 1975
„Nie wiem, czy w moim życiu zdarzyło się coś, co je całkowicie zmieniło, ale pierwszy raz uprawiałam seks, kiedy miałam 14 lat.“ Źródło: [http://zyciegwiazd. onet. pl/1716873,4637,1, najglupsze_wypowiedzi_gwiazd, plotki. html onet. pl]


Angelina Jolie Fotografia
Angelina Jolie20
aktorka amerykańska 1975


Angelina Jolie Fotografia
Angelina Jolie20
aktorka amerykańska 1975
Angelina Jolie Fotografia
Angelina Jolie20
aktorka amerykańska 1975
„Wszyscy mamy ciemne strony. Jakaś część mnie nie jest całkiem zrównoważona.“ Źródło: Anna Bugajska, Angelina Jolie. Słodka zemsta, „To i Owo” nr 36, 3 września 2013, s. 4.


Podobni autorzy