Michał Kalecki cytaty

Michał KaleckiFotografia

3  0

Michał Kalecki

Data urodzenia:22. Czerwiec 1899
Data zgonu:17. Kwiecień 1970

Michał Kalecki – polski ekonomista, profesor Zakładu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk i Szkoły Głównej Planowania i Statystyki, członek rzeczywisty PAN. Szwagrem Michała Kaleckiego był Ary Sternfeld, radziecki uczony, jeden z pionierów kosmonautyki, astronautyki.

Cytaty Michał Kalecki


Michał Kalecki Fotografia
Michał Kalecki3
polski ekonomista

Michał Kalecki Fotografia
Michał Kalecki3
polski ekonomista
„Argumentacja na rzecz zajęcia się deficytem budżetowym stała się przykrywką ataku na płace i świadczenia. A „oszczędność” to tylko kryptonim przekazywania bogactwa i władzy w ręce coraz mniejszej liczby ludzi.“ Źródło: Aditya Chakrabrotty, Wizjoner z Polski: Jak sobie radzić z kryzysem, „The Guardian”, w: Brytyjczycy czytają Kaleckiego, przeł. Andrzej Ehrlich, „Gazeta Wyborcza”, 25–26 maja 2013.

Michał Kalecki Fotografia
Michał Kalecki3
polski ekonomista
„Liderzy biznesu wyżej cenią „dyscyplinę w fabrykach” i „stabilizację polityczną” niż zyski. Nawet kosztem zysków wolą niepewną, zastraszoną siłę roboczą niż taką, która wierzy w siebie i głośno się wypowiada.“ Źródło: Aditya Chakrabrotty, Wizjoner z Polski: Jak sobie radzić z kryzysem, „The Guardian”, w: Brytyjczycy czytają Kaleckiego, przeł. Andrzej Ehrlich, „Gazeta Wyborcza”, 25–26 maja 2013.

Podobni autorzy